Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Zmiana organizacji ruchu na Browarowej i Mickiewicza

Opublikowano: 18-07-2018
W efekcie starań i rozmów Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza z Wydziałem Komunikacji świdnickiego starostwa, przywrócona zostanie dawna organizacja ruchu w obrębie ulic Browarowej i Mickiewicza w Świebodzicach.

Przez ostatnie lata ulicą główną była ulica Browarowa. Stwarzało to zagrożenia w ruchu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy auta zjeżdżające z góry ul. Browarową w kierunku Mickiewicza miały problem z wyhamowaniem na śliskiej nawierzchni, by przepuścić auta wyjeżdżające z dolnego odcinka ulicy Browarowej. Dodatkowo w rejonie skrzyżowania znajduje się zjazd na teren byłego browaru, wykorzystywany obecnie przez firmy transportowe i duże pojazdy.

Po zmianie organizacji ruchu w naturalny sposób główną ulicą będzie ciąg Browarowa-Mickiewicza. Na jezdni pojawi się oznakowanie poziomie, którego obecnie brak, a także nowe oznakowanie pionowe w postaci znaków D-1 z tabliczkami T-6 oraz A-7 z tabliczkami T-6, które wskazują projektowany przebieg drogi z pierwszeństwem przejazdu. Zaprojektowano również oznakowanie poziome w rejonie skrzyżowania ulic, aby kierujący pojazdami na wlocie ul. Browarowej od strony ul. Świdnickiej mieli lepszą widoczność na skrzyżowaniu. Na ulicy Browarowej planuje się także przestawienie znaku B-36, czyli zakaz parkowania.

Zmiany zaczną obowiązywać od połowy sierpinia.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

Zmiana organizacji ruchu na Browarowej i Mickiewicza

 

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 333

Powrót