Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu budowa peronu z lotu ptaka

Budowa drugiego peronu do listopada

Opublikowano: 18-07-2018
Trwają intensywne prace w obrębie dworca kolejowego w Świebodzicach. Niedawno miasto zakończyło i oddało do użytku nowoczesne Centrum Przesiadkowe wraz z parkingiem, placem manewrowym dla autobusów, wiatą dla rowerów, zielenią, małą architekturą, itd. Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu na ograniczenie skutków tzw. niskiej emisji, na który gmina otrzymała wysokie sfinansowanie ze środków UE. Koszt budowy Centrum Przesiadkowego to 2,5 mln zł.
Równolegle toczą się prace przy budowie nowych peronów kolejowych. Inwestycje realizuje PKP PLK.
W czerwcu br r. do eksploatacji został oddany peron nr 2. Zakończenie budowy nowego peronu nr 1 zaplanowane jest na koniec listopada 2018 r.- informuje Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Prace na stacji przebiegają zgodnie z harmonogramem. Trwają prace torowe, przy przebudowie sieci trakcyjnej oraz budowie peronu nr 1.

Rozpoczęto także prace przy modernizacji wiaty przy budynku dworca oraz nastawni.
Pasażerowie maja dostęp do czynnego peronu wyznaczoną, oznakowaną i osygnalizowaną drogą dojścia. Dostęp od strony budynku dworcowego i placu przesiadkowego jest zorganizowany bez konieczności obejść.

Po zakończeniu prac zostanie także udostępniony zamknięty na czas budowy przejazd, prowadzący w kierunku ogrodów działkowych, zlokalizowanych w pobliżu Osiedla Sudeckiego.

Przejazd – jak informują służby prasowe PKP - zostanie uruchomiony w nowej lokalizacji. Będzie przesunięty o ok. 50 m w stosunku do dotychczasowej lokalizacji. Otrzyma nową nawierzchnię. Będzie zaopatrzony w nowe rogatki i sygnalizację świetlną oraz monitoring. Uruchomienie nowego przejazdu podniesie stan bezpieczeństwa pieszych oraz ruchu kolejowego.

Mamy jeszcze jedną, dobrą informację – dzięki zabiegom burmistrza Bogdana Kożuchowicza udało się wydzierżawić od PKP teren obok dworca, na którym miasto wykona dodatkowych 18 miejsc postojowych. – To oznacza, że w sumie będzie ich więcej, niż przed modernizacją placu – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Koleje Dolnośląskie, które zapowiadały montaż automatu do sprzedaży biletów na świebodzickim dworcu, obecnie wycofały się z tego pomysłu. Jak poinformował Bogusław Godlewski, rzecznik KD, firma pracuje obecnie nad całościową zmianę systemu dystrybucji biletów. Przypominamy jednak, że bez problemu, za gotówkę lub karta, kupimy bilet u konduktora pociągu, co jest bardzo wygodne dla podróżnych.
 
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

FOT. UŻYCZONE ADRIAN SITKO
 
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 2673

Powrót