Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Plakat 	
DZIĘKUJĘ ZA ODDANE NA MNIE GŁOSY Oceniamy Władze Wybory Samorządowe 2018 Dolnośląskie BOGDAN KOŻUCHOWICZ II MIEJSCE NA DOLNYM ŚLĄSKU WŚRÓD BURMISTRZÓW

Bogdan Kożuchowicz najlepszym burmistrzem na Dolnym Śląsku

Opublikowano: 18-09-2018
Gazeta Wrocławska zakończyła plebiscyt „Samorządowiec Dolnego Śląska- oceniamy władze”. W plebiscycie czytelnicy GW oceniali urzędujących burmistrzów oraz radnych z całego województwa. Miło nam poinformować, że burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz zajął II miejsce i znalazł się wśród najlepszych burmistrzów Dolnego Śląska, zdobywając ponad 2900 głosów.

- Bardzo dziękuję za zaufanie i sympatię, dziękuję za docenienie pracy na rzecz miasta i mieszkańców Świebodzic – komentuje burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Warto przypomnieć, że to już drugie wyróżnienie dla naszego burmistrza przyznane przez Czytelników tego największego dziennika dolnośląskiego. Kilka miesięcy temu Czytelnicy Gazety Wrocławskiej przyznali Bogdanowi Kożuchowiczowi tytuł „Osobowość Roku 2017 Dolnego Śląska”. Mieszkańcy nie tylko Świebodzic, ale całego województwa, docenili wyjątkową postawę naszego burmistrza w obliczu ubiegłorocznej katastrofy z 8 kwietnia 2017 roku, kiedy to w wyniku wybuchu gazu zawaliła się kamienica, a w jej gruzach zginęło 6 osób. Głosujący docenili ogromne zaangażowanie Bogdana Kożuchowicza, empatię, szybkie zorganizowanie pomocy poszkodowanym w tej wielkiej tragedii. A przede wszystkim zwyczajną, ludzką wrażliwość i współprzeżywanie z bliskimi tych ogromnie bolesnych wydarzeń. Za to właśnie burmistrz Bogdan Kożuchowicz został nominowany przez Redakcję Gazety Wrocławskiej, największego dziennika dolnośląskiego.

- Mieszkam w Świebodzicach od dziesiątków lat, to jest moje miejsce na ziemi, nie wstydzę się powiedzieć, że kocham moje miasto. Staram się w swojej pracy być nie tylko burmistrzem, osobą zarządzającą, podejmującą decyzje – ale przede wszystkim człowiekiem, który słucha drugiego człowieka. To jest zasada, której się trzymam całe życie – komentuje Bogdan Kożuchowicz.

 

Bogdan Kożuchowicz

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1884

Powrót