Świebodzice znowu rozśpiewane | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie z uroczystości - osoby stojące i spiewające

Świebodzice znowu rozśpiewane

Opublikowano: 18-09-2018
Do wspólnego śpiewania świebodziczan nie trzeba długo namawiać. Na pierwszym Patriotycznym Śpiewaniu, na które zaprosił Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, zapełniła się cała sala. Mieszkańcy chętnie śpiewali w grupie, ale nie zabrakło też spontanicznych występów solowych.

Pierwsza edycja odbyła się w poniedziałek, 17 września, w Miejskim Domu Kultury.
Wydarzenie jest elementem obchodzonej przez cały rok 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Świebodzicach patronat nad tymi wydarzeniami objęła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. Na wspólne śpiewanie przyszli mieszkańcy, radni, członkowie różnych organizacji i środowisk. Byli też młodzi ludzie, a pieśni patriotyczne w ich wykonaniu były szczególnie wzruszające.

- Bardzo dziękuję, że przybyło tylu mieszkańców, to wydarzenie to doskonała okazja nie tylko do uczczenia rocznicy, ale do spotkania, integracji środowisk, pokoleń – komentuje burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, były też solowe popisy uczniów z 3 i 4 oraz Przedszkole nr 2. Wszystkich wspomagały dzielnie nasze seniorki ze Stowarzyszenia Senior=Aktywny Obywatel, a także burmistrz Bogdan Kożuchowicz, który znany jest z wielkiego zamiłowania do śpiewu.

Absolutnym „hitem” był występ 94-letniej pani Janiny, która wraz z córką zaśpiewała mało znaną pieśń „Bitwa pod Racławicami”.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

 

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1202

Powrót