Świebodzice na rowerach! | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie z wydarzenia - ludzie na rowerach

Świebodzice na rowerach!

Opublikowano: 21-09-2018
Wspólne, z mieszkańcami, otwarcie Centrum Przesiadkowego i ścieżek rowerowych, przejazd ścieżkami do Rynku, parada wokół ratusza i świetna zabawa w pełnym słońcu – tak wyglądał w Świebodzicach doroczny Happening Rowerowy organizowany w ramach Europejskiego Dnia Zrównoważonego Transportu.

W tym roku happening miał dodatkowy akcent. Choć obie inwestycje są już od dawna w użytkowaniu, to właśnie dziś 21 września, burmistrz Bogdan Kożuchowicz wspólnie z mieszkańcami, symbolicznie otworzył nowo wybudowane Centrum Przesiadkowe oraz ścieżki rowerowe.

- Oba te zadania mają przede wszystkim służyć mieszkańcom, zachęcać do korzystania z alternatywnych form komunikacji: rowerowej, kolejowej, autobusowej – a to właśnie skupia Centrum – mówił burmistrz, który także przyjechał na plac przed dworcem na rowerze. – Oba te zadania, zrealizowane w ramach ograniczania skutków tzw. niskiej emisji, mają także wpływać na lepsze powietrze w naszym mieście. Łączny koszt to prawie 5 mln zł. A za chwilę będzie tu przyjeżdżać nasz czwarty autobus miejski w ramach nowej linii, którą mam nadzieję będzie podróżować jeszcze więcej świebodziczan. Wspólnie dbajmy o nasze środowisko.

Po symbolicznym otwarciu CP i ścieżek wszyscy wsiedli na rowery i pojechali do Rynku. W wesołym, rowerowym peletonie pojechali radni, prezesi spółek miejskich, uczniowie świebodzkich szkół, nasze aktywne seniorki, policyjny patrol także na dwóch kółkach (rowery niedawno kupił samorząd), mieszkańcy miasta, którzy przyjechali z dziećmi.

Następnie grupa dołączyła do zebranych w Rynku rowerzystów i wszyscy razem przejechali we wspólnej paradzie ulicami miasta. Na placu ratuszowym odbyła się główna część imprezy, czyli konkursy i zabawy edukacyjne, przeprowadzone m. in. przez naszą Straż Miejską, znakowanie rowerów, pokazy teakwon-do klubu Taipan, poducha do skakania. Uczestnicy happeningu otrzymali też upominki – bidony rowerowe, ufundowane przez Burmistrza Miasta i szefów spółek miejskich: ZWiK i ZGK.


 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1151

Powrót