Tu się ratuje życie | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Tu się ratuje życie

Opublikowano: 24-09-2018
Na niewielkim poddaszu mają swój dom, swój azyl, schronienie i czasami ostatnią deskę ratunku. – Dziękujemy za to miejsce, wielu z nas ocaliło ono życie – tak mówią członkowie Stowarzyszenia „Odnowa”, który w sobotę 22 września świętowało 10-lecie prowadzenia w Świebodzicach Klubu Abstynenta.

Stowarzyszenie kilka lat temu dostało od miasta pomieszczenia w Centrum Rehabilitacji Społecznej, kilka niewielkich pokoi na poddaszu starej, pięknie odrestaurowanej willi. Członkowie klubu mogą się tu spotyka, organizować sesje terapeutyczne, mityngi. Dziesiątki, jeśli nie setki ludzi wyszło dzięki temu z uzależnienia różnego typu.

Jubileusz był okazją do podziękowania za wsparcie władzom samorządowym. Klub zaprosił na swoje spotkanie Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza, Przewodniczącego RM Łukasza Kwadransa i Wiceburmistrza Krystiana Wołoszyna.

- Dziękujemy panie burmistrzu, że pan nam dał to schronienie, że zrozumiał Pan nasze potrzeby, bo to miejsce jest dla nas drugim domem. Przyjeżdżają do nas na terapię ludzie z okolic po pomoc i tu ją otrzymują – mówił wieloletni szef Klubu Bolesław Nowak.

- Widzę, jaki ogrom dobrej pracy Państwo wykonują, to tylko utwierdza nas w przekonaniu, że decyzja o utworzeniu takiego miejsca była niezbędna i dobra. Wyrażam ogromną wdzięczność za to, co tutaj robicie, Państwa praca jest po prostu nie do przeceniania. Zawsze możecie liczyć na nasze wsparcie – deklarował w imieniu samorządu Bogdan Kożuchowicz. Goście podarowali klubowi prezent.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 568

Powrót