Ziemniaczana fiesta | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie dziewczynki z twarzą pomalowaną

Ziemniaczana fiesta

Opublikowano: 24-09-2018
Kolejna, bardzo udana impreza miejska, za nami. Święto Ziemniaka w sobotę 22 września zgromadziło jak zawsze dzieci, rodziców, dziadków, było to święto wesołe, familijne, słoneczne. Z roku na rok zabawa się rozkręca, w tym roku znów bawiliśmy się aż w czterech lokalizacjach: przy SP 2,3,4 i Szkole Podstawowej Integracyjnej w Cierniach.

- To jest jedna z najmilszych imprez w roku, rodzinna, integrująca pokolenia, środowiska – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Bardzo aktywizują się szkoły, organizacje, rodzice dzieci. Myślę, że to jest najlepszy wydźwięk takich wydarzeń.

Atrakcji było mnóstwo w każdym miejscu, a szkoły dosłownie prześcigały się w pomysłach. Były kiermasze, ciasta domowe, oczywiście ziemniaki pod każdą postacią, nawet w formie ziemniaczanych ludków. Dzieci występowały na scenie, były konkursy, loterie fantowe, zawody sprawnościowe i wiele, wiele innych. W Czwórce można było np. zrobić sobie zdjęcie w patriotycznej ramce, w Trójce – sprawdzić zdolności matematyczne czy przeprowadzić proste doświadczenia. W Dwójce było bardzo dużo kiermaszy i zabawy z Bractwem Rycerskim, w Szkole Integracyjnej bawiono się przy karaoke i zajadano plackami ziemniaczanymi.

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Miejski w Świebodzicach, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach, parafia pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego oraz Przedszkola Miejskie Nr 2 i 3 i SP Nr 2, 3,4 i Integracyjna.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1212

Powrót