Gwiazdy powracają do Świebodzic | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

BURMISTRZ MIASTA ŚWIEBODZICE BOGDAN KOŻUCHOWICZ ZAPRASZA NA 7 FESTIWAL AKTORSTWA  FILMOWEGO ŚWIEBODZICE
20-22 PAŹDZIERNIKA 2018 Domówka - sentymentalna podróż do czasów minionej epoki i największych przebojów w historii polskiej piosenki XX w. w wykonaniu artystów

Gwiazdy powracają do Świebodzic

Opublikowano: 26-09-2018
- Wracamy do Świebodzic, bo w tym mieście jest klimat, jest wspaniała publiczność i otwartość ze strony władz miasta – mówi Stanisław Dzierniejko, dyrektor naczelny Festiwalu Aktorstwa Filmowego. 7. edycja wydarzenia startuje 20 października, a po raz drugi gwiazdy polskiego kina spotkają się także ze świebodzicką publicznością.

W środę, 26 września, program i atrakcje związane z FAF przedstawili na konferencji prasowej: Stanisław Dzierniejko, Zbigniew Waleryś, aktor który wystawi w Świebodzicach swój monodram oraz burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

- Ogromnie się cieszę, że druga edycja odbędzie się w Świebodzicach, to miasto mnie urzekło. Wspaniała, otwarta publiczność, zadająca pytania, spragniona kontaktu z artystami. Do tego ogromna życzliwość ze stron pana burmistrza – nie mogło nas tu zabraknąć – mówił Stanisław Dzierniejko.

- Dla nas to jest wydarzenie, na które czekamy z niecierpliwością, bardzo dziękuję, że ponownie będziemy mogli gościć wspaniałych artystów, których znamy z ekranów kin, których cenimy i podziwiamy - podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Zbigniew Waleryś, jedna z gwiazd tegorocznego FAF jest świeżo upieczonym świdniczaninem i zadeklarowanym Dolnoślązakiem.

- To moje miejsce na ziemi, cieszę się, że zostałem zaproszony do udziału w Festiwalu, ciesze się na ten żywy kontakt z publicznością – mówił aktor, którego znamy m. in. z filmu „Papusza”, a ostatnio z cieszącego się ogromnym uznaniem serialu „Rojst”.

Świebodzicka odsłona 7. FAF potrwa od 20 do 22 października. W Świebodzicach publiczność spotka się z Anną Dereszowską, Sonią Bohosiewicz, Anną Samusionek oraz Zbigniewem Walerysiem. Na zamknięciu festiwalu w naszym mieście pojawi się jeszcze jeden gość – ale to na razie niespodzianka. Spodziewamy się także na podsumowaniu tych trzech festiwalowych dni Bogusława Lindy, dyrektora artystycznego FAF.

Udział w spektaklach i spotkaniach z artystami będzie – wzorem ubiegłego roku – bezpłatny. Mieszkańcy będą odbierać zaproszenia – dystrybucja zaplanowana jest na sobotę, 6 października, w godz. 15:00-18:00, w ratuszu.

Serdecznie zapraszamy i polecamy spotkania z naprawdę świetnymi artystami.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

 

BURMISTRZ MIASTA ŚWIEBODZICE BOGDAN KOŻUCHOWICZ ZAPRASZA NA 7 FESTIWAL AKTORSTWA  FILMOWEGO ŚWIEBODZICE
20-22 PAŹDZIERNIKA 2018 Domówka - sentymentalna podróż do czasów minionej epoki i największych przebojów w historii polskiej piosenki XX w. w wykonaniu Sonii Bohosiewicz 20 października (sobota) godz. 15:00. Miejski Dom Kultury, ul. Wolności 13 Instrukcja Obstugi Kobiety - recital w wykonaniu Anny Dereszowskiej 21 października (niedziela) godz, 18:00, Miejski Dom Kultury, ul. Wolności 13 Czytanie bajek przedszkolakom przez Annę Samusionek 22 października (poniedziatek) godz. 11:00, Publiczna Szkota Podstawowa Integracyjna, ul. Ciernie 30 Monodram pn. Ja Jestem żyd z Wesela w wykonaniu Zbigniewa Walerysia z udziatem młodzieży 22 października (poniedziatek) godz. 13:00, Miejski Dom Kultury, ul. Wolności 13 BOGUSŁAW LINDA - DYREKTOR ARTYSTYCZNY STANISŁAW DZIERNIEJKO - DYREKTOR NACZELNY Wstęp na Festiwal Aktorstwa Filmowego jest bezpłatny Zaproszenia do odebrania w dniu 6 października (sobota) godz. 15:00-18:00 Urząd Miejski w Świebodzicach, ul. Rynek 1 Więcej informacji na temat Festiwalu, Wydział Promocji tel. 74/ 666-95-71 www.swiebodzice.pl

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1311

Powrót