Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie przejścia na osedlu

Trzy kolejne przejścia będą doświetlone

Opublikowano: 01-10-2018
W październiku rozpoczną się prace związane z poprawą oświetlenia kolejnych trzech przejść dla pieszych. To kontynuacja zadania, mającego na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych.

W najbliższym czasie nowe oświetlenie typu LED pojawi się na następujących przejściach dla pieszych:

  • na drodze powiatowej nr 2914D przy posesji Ciernie 53,
  • na ul. Sienkiewicza przy skrzyżowaniu z ul. Szkolną,
  • na ul. Szkolnej przy skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza.

Umowa z wykonawcą jest już podpisana, firma czeka tylko na zamówione słupy i natychmiast wchodzi z montażem.
- Modernizacja oświetlenia na przejściach dla pieszych to bardzo ważne zadanie, w okresie jesienno-zimowym, gdy przez większą część dnia panuje zmrok, właściwe oświetlenie takich miejsc ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych. Było w naszym mieście kilka groźnych zdarzeń właśnie na przejściach, dlatego jest decyzja, by modernizację oświetlenia w takich miejscach kontynuować – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Docelowo wszystkie przejścia dla pieszych będą miały nowe oświetlenie.

W ubiegłym roku miasto wykonało modernizację oświetlenia na czterech newralgicznych przejściach dla pieszych. Wszystko po to, by poprawić bezpieczeństwo przede wszystkim pieszych. Stare, święcące „na żółto” lampy zostały zamienione na nowoczesne typu LED, które dają zupełnie inne oświetlenie i dzięki temu osoba przechodząca, zwłaszcza po zmroku, jest lepiej widoczna.

Jaśniej i bezpieczniej jest na dwóch przejściach dla pieszych przy ul. Wałbrzyskiej i Strzegomskiej (to ruchliwa droga krajowa) oraz Mieszka I (Osiedle Piastowskie, przy Biedronce).

O doświetlenie występowali mieszkańcy poprzez zgłoszenia do budżetu obywatelskiego, a także radni miejscy.
Jest także gotowa dokumentacja na jeszcze dwa kolejne przejścia: na drodze krajowej nr 34 przy skrzyżowaniu ul. Wałbrzyskiej i Marii Curie – Skłodowskiej oraz na drodze krajowej nr 34 przy skrzyżowaniu ul. M. J. Piłsudskiego i ul. Polnej. Te przejścia będą wykonane w przyszłym roku.

Ubiegłoroczna inwestycja została sfinansowana w ramach projektu ograniczania skutków niskiej emisji, na który otrzymaliśmy wysokie dofinansowanie. Przypomnijmy tylko, że wartość całego projektu (a w jego skład wchodzi szereg działań, m. in. przebudowa oświetlenia, budowa Centrum Przesiadkowego, ścieżek rowerowych czy zakup czwartego autobusu) to 7 433 750,56 PLN, dofinansowanie 6 110 786,96 PLN.

Kolejne pięć przejść gmina zmodernizuje w ramach własnego budżetu.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1219

Powrót