„Starsza młodzież” rządzi | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie osób podczas wydarzeń przed budynkiem urzędu

„Starsza młodzież” rządzi

Opublikowano: 08-10-2018
Symbolicznym przekazaniem klucza do miasta przez Burmistrza Bogdana Kożuchowicza rozpoczęły się w Świebodzicach doroczne Senioralia. Piękna, sobotnia pogoda sprzyjała radosnej zabawie.Wszystko rozpoczęło się w Rynku tuż pod ratuszem. Burmistrz Bogdan Kożuchowicz przekazał na ręce Aleksandra Jermakowa, Przewodniczącego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świebodzicach, ogromny klucz do symbolicznych bram miasta.

- Z przyjemnością przekazuję na Wasze ręce klucz do miasta, dziękuje za wspaniale przygotowaną imprezę, dziękuję gościom, którzy do nas przyjechali - mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Jestem dumny, że w Świebodzicach mamy tak aktywnych i pełnych energii seniorów. Zresztą, patrząc na Państwa, to ja w ogóle proponuję nie używać słowa seniorzy - ja tu widzę starszą młodzież!

Na nasze Senioralia przyjechało aż 9 zespołów z całego województwa, zaprezentowali się także gospodarze, czyli Akord działający przy PZERiI.

Gości zaprosił Aleksander Jermakow, szef Związku, który dziękując zespołom za uczestnictwo, podkreślał także, że nie byłoby tego i wielu innych wydarzeń, gdyby nie bardzo dobra współpraca z samorządem.

- Dziękujemy za wszelką życzliwość i wsparcie, wiemy, że seniorzy mogą liczyć na pomoc ze strony władz miasta - mówił Aleksander Jermakow.

Słowa podziękowania skierowano także do obecnych na uroczystości Przewodniczącego Rady Miejskiej Łukasza Kwadransa oraz Wiceprzewodniczącego Jana Klepca. W uroczystości otwarcia Senioraliów wziął także udział ksiądz dziekan Józef Siemasz.

Po odśpiewaniu żartobliwej piosenki barwny korowód udał się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie odśpiewano Barkę, a potem wszyscy przeszli do Parku Miejskiego, gdzie odbyła się główna część imprezy. Tu zespoły prezentowały się na scenie, można było zjeść pyszne ciasto domowej roboty, przygotowane przez panie ze Związku - i w promieniach pięknego, jesiennego słońca, spędzić przyjemnie sobotnie popołudnie.

Gratulujemy udanej imprezy.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 2333

Powrót