Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Trzy autobusy w rzędzie

Nowy projekt komunikacji prawie gotowy

Opublikowano: 16-10-2018
Wkrótce poznamy ostateczne propozycje nowych tras komunikacji miejskiej, z uwzględnieniem sugestii świebodziczan, zgłaszanych w ramach konsultacji społecznych. Miasto przygotowuje nowy projekt tras, które będą obsługiwane przez trzy linie – obecnie jest tylko jedna. Pozwoli na to zakup czwartego autobusu komunikacji miejskiej, który pojawi się w Świebodzicach już w grudniu.

Trzy trasy z kolei umożliwią szybsze dotarcie do wybranego punktu, a mieszkańcy przesiadając się z linii na linię nie będą musieli kupować dodatkowego biletu – bo już został wprowadzony bilet czasowy.

Proponowane zmiany zostały przedstawione do konsultacji społecznych. Mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi przez ponad miesiąc. Zostały uwzględnione wszystkie uwagi, które mieszkańcy składali odnośnie rozwoju oferty przewozowej komunikacji miejskiej w Świebodzicach. Po przeanalizowaniu tych uwag największe zmiany to:

  • linia numer 2 z dzielnicy Ciernie będzie dojeżdżała ul. Wałbrzyską w okolice Szpitala, Cmentarza oraz marketów Biedronka i Tesco,
  • całkowicie zostanie zlikwidowany przejazd ul. Metalowców, Skłodowskiej oraz Browarową,
  • kurs Ciernie – Pełcznica – Ciernie (wraz z przesiadką tam i z powrotem) powinien trwać nie dłużej niż 80 minut, obecnie to około 90 min (wyliczenie firmy projektującej wskazują na 78 minut).

Ponadto rozkłady jazdy będą skoordynowane z rozkładami jazdy pociągów, jak i pozostałymi liniami komunikacji miejskiej. A jedna z linii będzie dojeżdżała do Centrum Przesiadkowego, zlokalizowanego przy dworcu PKP
- Obecnie trwają prace nad zmianą wizualizacji przebiegu poszczególnych linii komunikacji miejskiej oraz nad rozkładami jazdy z uwzględnienie uwag mieszkańców. Gdy zostaną ukończone, to kolejny raz przedstawimy Państwu propozycje przebiegu tras – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Opracowania powinny być gotowe w przyszłym tygodniu. Wtedy zostaną ponownie przedstawione mieszkańcom do oceny.

Pragnę też nadmienić, że Państwa uwagi można składać na każdym etapie prac/konsultacji, również będzie można jeszcze zgłaszać uwagi po wdrożeniu nowych linii, gdy wszyscy zobaczymy jak w rzeczywistości one funkcjonują.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1792

Powrót