Królewska ulica | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Królewska ulica

Opublikowano: 15-11-2018
Ulica już od wielu miesięcy służy mieszkańcom nowo budowanego osiedla, ale oficjalny odbiór inwestycji odbył się w środę 14 listopada.Ulica Królowej Jadwigi, będąca przedłużeniem ulicy Królowej Elżbiety, jest ważnym elementem komunikującym nową i mocno rozbudowującą się część Osiedla Piastowskiego. Obecnie w rejonie tej ulicy powstaje osiedle domów wielorodzinnych realizowane przez firmę Green Park.

- Ten fragment osiedla ma ogromny potencjał rozwojowy, dynamicznie się rozrasta, dlatego budowa zarówno Królowej Jadwigi, jak i wcześniej Królowej Elżbiety była dla mnie oczywistą koniecznością – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz.
Budowa ulicy Królowej Jadwigi (350 m) kosztowała 1,04 mln zł, powstała nowa nawierzchnia jezdni i chodnika z kostki betonowej oraz oświetlenie plus kanalizacja sanitarna, deszczowa i sieć wodociągowa.

Wraz z ul. Królowej Elżbiety gmina zainwestowała w infrastrukturę drogową 4,5 mln zł. To jedna z ważniejszych inwestycji drogowych minionej kadencji.

W odbiorze wzięli udział m. in. burmistrz Bogdan Kożuchowicz, wykonawca zadania – szef Green Parku Krzysztof Kujat, Marcin Traczykowski z Wydziału IT Urzędu Miejskiego, inspektorzy nadzoru.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 977

Powrót