Królewska ulica | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu widać zakręcającą ulicę

Królewska ulica

Opublikowano: 15-11-2018
Ulica już od wielu miesięcy służy mieszkańcom nowo budowanego osiedla, ale oficjalny odbiór inwestycji odbył się w środę 14 listopada.Ulica Królowej Jadwigi, będąca przedłużeniem ulicy Królowej Elżbiety, jest ważnym elementem komunikującym nową i mocno rozbudowującą się część Osiedla Piastowskiego. Obecnie w rejonie tej ulicy powstaje osiedle domów wielorodzinnych realizowane przez firmę Green Park.

- Ten fragment osiedla ma ogromny potencjał rozwojowy, dynamicznie się rozrasta, dlatego budowa zarówno Królowej Jadwigi, jak i wcześniej Królowej Elżbiety była dla mnie oczywistą koniecznością – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz.
Budowa ulicy Królowej Jadwigi (350 m) kosztowała 1,04 mln zł, powstała nowa nawierzchnia jezdni i chodnika z kostki betonowej oraz oświetlenie plus kanalizacja sanitarna, deszczowa i sieć wodociągowa.

Wraz z ul. Królowej Elżbiety gmina zainwestowała w infrastrukturę drogową 4,5 mln zł. To jedna z ważniejszych inwestycji drogowych minionej kadencji.

W odbiorze wzięli udział m. in. burmistrz Bogdan Kożuchowicz, wykonawca zadania – szef Green Parku Krzysztof Kujat, Marcin Traczykowski z Wydziału IT Urzędu Miejskiego, inspektorzy nadzoru.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 2143

Powrót