Seniorzy podsumowali działalność | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Seniorzy podsumowali działalność

Opublikowano: 18-12-2018
W dniu 14 grudnia w sali posiedzeń Ratusza Miejskiego odbyło się ostatnie posiedzenie Rady Seniorów kadencji 2016-2018. W posiedzeniu uczestniczył burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, a także przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal.

Obrady poprowadził przewodniczący Rady Seniorów Henryk Sawa, który wraz z Józefą Wróblewską oraz Haliną Blaźniak podsumował dwuletnią działalność, która skoncentrowana była na pracach na rzecz osób starszych, poprawie ich jakości życia, trosce o zdrowie
i bezpieczeństwo seniorów.

Wśród działań zainicjowanych i zrealizowanych przez Radę Seniorów było min. wdrożenie koperty życia. Dzięki temu projektowi 1300 osób starszych z Gminy Świebodzice otrzymało bezpłatnie formularz niezbędny podczas przeprowadzania wywiadu lekarskiego w trakcie udzielania pomocy medycznej.

Członkowie Rady Seniorów z entuzjazmem włączali się w uroczystości patriotyczne, imprezy miejskie, akcje charytatywne. Dzięki ich aktywności zostało zainicjowane spotkanie z policją, podczas, którego uczestnicy dowiedzieli się jak mają zadbać o swe bezpieczeństwo, a także zostały ustawione ławki przy cmentarzu.

Podczas potkania burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga podziękował seniorom za aktywną działalność na rzecz środowiska senioralnego, zadeklarował chęć współpracy z Radą Seniorów, a także w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia złożył wraz z przewodniczącym RM życzenia zdrowia, pogody ducha, szczęścia oraz dalszych, niewyczerpanych pokładów energii w działalności na rzecz osób starszych.

 

Autor: Wydział Promocji UM

Liczba wyświetleń: 1639

Powrót