Seniorzy podsumowali działalność | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie trzech osób, jedna osoba stoi i wygłasza przemówienie

Seniorzy podsumowali działalność

Opublikowano: 18-12-2018
W dniu 14 grudnia w sali posiedzeń Ratusza Miejskiego odbyło się ostatnie posiedzenie Rady Seniorów kadencji 2016-2018. W posiedzeniu uczestniczył burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, a także przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal.

Obrady poprowadził przewodniczący Rady Seniorów Henryk Sawa, który wraz z Józefą Wróblewską oraz Haliną Blaźniak podsumował dwuletnią działalność, która skoncentrowana była na pracach na rzecz osób starszych, poprawie ich jakości życia, trosce o zdrowie
i bezpieczeństwo seniorów.

Wśród działań zainicjowanych i zrealizowanych przez Radę Seniorów było min. wdrożenie koperty życia. Dzięki temu projektowi 1300 osób starszych z Gminy Świebodzice otrzymało bezpłatnie formularz niezbędny podczas przeprowadzania wywiadu lekarskiego w trakcie udzielania pomocy medycznej.

Członkowie Rady Seniorów z entuzjazmem włączali się w uroczystości patriotyczne, imprezy miejskie, akcje charytatywne. Dzięki ich aktywności zostało zainicjowane spotkanie z policją, podczas, którego uczestnicy dowiedzieli się jak mają zadbać o swe bezpieczeństwo, a także zostały ustawione ławki przy cmentarzu.

Podczas potkania burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga podziękował seniorom za aktywną działalność na rzecz środowiska senioralnego, zadeklarował chęć współpracy z Radą Seniorów, a także w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia złożył wraz z przewodniczącym RM życzenia zdrowia, pogody ducha, szczęścia oraz dalszych, niewyczerpanych pokładów energii w działalności na rzecz osób starszych.

 

Autor: Wydział Promocji UM

Liczba wyświetleń: 2290

Powrót