Gmina Świebodzice zakupiła nowy autobus | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie grupowe przed autobusem

Gmina Świebodzice zakupiła nowy autobus

Opublikowano: 21-12-2018
W dniu 20 grudnia 2018 r. w Świebodzicach nastąpiło oficjalne odebranie od firmy Evo Bus Polska sp. z o.o. autobusu marki Mercedes-Benz. W odbiorze uczestniczył burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, sekretarz miasta Sabina Cebula, radny Rady Miejskiej Mariusz Szafraniec, dyrektor firmy Evo Bus Piotr Krawiec, prezes ZGK Świebodzice Spółka z o.o. Kacper Nogajczyk.

Dostarczony autobus jest ostatnim zadaniem zrealizowanym przez Gminę Świebodzice w ramach projektu pn. „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych w Gminie Świebodzice”, dofinansowanego ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 i w ramach ZIT - Zintegrowane Inwestycje Aglomeracji Wałbrzyskiej, której to gmina Świebodzice jest członkiem.

Całkowity koszt tego zadania wyniósł 6 976 953, 75zł, z czego Gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie 5 355 503,02 zł.

Autobus został zakupiony za kwotę 1 575 630,00 zł brutto, z dofinansowaniem w wysokości 1 004 065,04 zł netto.

Nowy autobus pozwoli połączyć utworzone w ramach projektu centrum przesiadkowe z pozostałą częścią miasta. Przyjezdni będą mogli wysiąść z pociągu przy Placu Dworcowym i komfortowo przesiąść się do autobusu miejskiego.

Ekologiczny środek transportu zbiorowego nawiązuje stylistycznie do zakupionych w 2015 r. ze środków unijnych trzech pozostałych autobusów. Ponadto jest równie nowoczesny i wyposażony w: klimatyzację, oświetlenie LED, wyświetlacze LED z komunikatami oraz systemem zapowiadania przystanków, kasowniki posiadające funkcję sprzedaży biletów za pomocą karty płatniczej. Jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, dzięki platformie ręcznie sterowanej, umożliwiającej wjazd i wyjazd osób poruszających się na wózkach, a także posiada przyciski „STOP” ze znakami w języku Braille’a. Nowością jest zewnętrzny wieszak na rowery, ułatwiający ich transport, zwiększający bezpieczeństwo przewozu oraz komfort podróżujących pasażerów.

Ponadto spełnia wartości normy EURO VI, a także został wyposażony w moduł odzyskujący energię zużywaną do hamowania. Co bardzo ważne jest ekologiczny w trosce o nasze środowisko.
Autobus wyruszy na miejskie ulice już niebawem, bo w styczniu 2019 r., mamy nadzieję, że spełni oczekiwania mieszkańców.

Zapraszamy do korzystania z transportu zbiorowego, życzymy przyjemnej i bezpiecznej jazdy po świebodzickich drogach.

 

Logotypy unijne

Autor: Wydział Promocji UM

Liczba wyświetleń: 5312

Powrót