Orszak Trzech Króli w Świebodzicach | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Orszak Trzech Króli w Świebodzicach

Opublikowano: 08-01-2019
W tym roku Orszak Trzech Króli odbył się w 751 miejscowościach w Polsce, w tym także w Świebodzicach. 6 stycznia Rynek wypełnił się po brzegi uśmiechniętymi mieszkańcami, którym nie straszna była mroźna pogoda.

Organizatorem Orszaku była Parafia pw. św. Mikołaja w Świebodzicach, a gospodarzami Dziekan Dekanatu Świebodzickiego ks. Proboszcz parafii pw. św Mikołaja Józef Siemasz wraz z ks. Piotrem Ochońskim. Gospodarze uroczyście przywitali mieszkańców i poprosili o zabranie głosu burmistrza miasta Świebodzice Pawła Ozgę, który także powitał uczestników i serdecznie ich pozdrowił.

W Orszaku uczestniczył także poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal oraz radni: Grażyna Bieniada i Adam Tobiasz. Każdy mieszkaniec otrzymał w Rynku kolorową koronę oraz okolicznościową naklejkę.

Jak przystało na to święto w Rynku byli obecni trzej królowie, którzy poprowadzili Orszak ulicami miasta do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3.  A tam o dobrą atmosferą zadbał Chór Akord, a także dzieci z PSP nr 3. Uczestnicy poczęstowani zostali przez parafian darmowym, domowym ciastem oraz gorącymi napojami.

Autor: Wydział Promocji UM

Liczba wyświetleń: 2914

Powrót