Padł rekord w Świebodzicach 109 301,14 zł | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie z wydarzenia

Padł rekord w Świebodzicach 109 301,14 zł

Opublikowano: 14-01-2019
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w całej Polsce, w pogodę i niepogodę z wielkim entuzjazmem, w tym także w Świebodzicach. Wyjątkowa atmosfera panowała w hali OSiR oraz Publicznej Szkole Podstawowej nr 2.

Rewelacyjna frekwencja, uśmiechnięte rodziny, od kilkumiesięcznych dzieci po seniorów, wszyscy zrelaksowani, grali razem z orkiestrą wrzucając chętnie pieniądze do puszek. W tym roku w Świebodzicach padł rekord, uzbierano w sumie 109 301,14 zł.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała szefowa WOŚP w Świebodzicach Zofia Marek wraz
z burmistrzem miasta Świebodzice Pawłem Ozgą oraz sekretarz miasta Sabiną Cebulą. Świebodzicki WOŚP to potężna maszyna , którą „nakręcają” mieszkańcy, min. nauczyciele, dzieci i młodzież, organizacje pozarządowe, kluby sportowe, firmy, osoby prywatne, to wielkie przedsięwzięcie przygotowane z odruchu serc, empatii.

Podczas tegorocznej edycji odbyła się niezliczona ilość atrakcji, o godz. 11:00 wystartował przejazd samochodów terenowych ulicami miasta SUDETYOFFROAD, z kolei o godz. 11:50 bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą”, przeprowadzone zostały także loterie, animacje, atrakcje sportowe, koncerty, występy utalentowanych przedszkolaków oraz dzieci ze szkół. Ponadto można było kupić pyszne, ciepłe posiłki oraz ciasto.

Jednym z wydarzeń towarzyszących WOŚP była akcja poboru krwi, i tu krwiodawcy pokazali co potrafią najlepiej - pomagać potrzebującym. Frekwencja bardzo dopisała, a nawet okazała się lepsza w porównaniu z ubiegłym rokiem. W zbiórce uczestniczyło 57 osób, z czego 42 były zdolne do oddania krwi. W sumie uzbierano 19 litrów życiodajnego płynu. Krwią podzielił się także burmistrz miasta Paweł Ozga. Tradycyjnie odbyła się licytacja przedmiotów od darczyńców, wśród nich obraz przekazany od włodarza miasta.

Na zakończenie akcji w Świebodzicach rozbłysnęło na niebie światełko. Impreza przebiegała spokojnie i bezpiecznie. Niestety w Gdańsku akcja zakończyła się tragicznie, jesteśmy bardzo poruszeni , łączymy się w bólu z Gdańskiem, życzymy prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Sztab WOŚP składa serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom Świebodzic uczestniczącym w WOŚP.

 

Autor: Wydział Promocji UM

Liczba wyświetleń: 2581

Powrót