Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

herb na rozmytym tle

Dotacje na wymianę kotłów

Opublikowano: 25-01-2019
Szanowni Państwo, gmina Świebodzice wspólnie z gminami z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej przystąpiła do przygotowania wspólnego wniosku o dotację ze środków Unii Europejskiej na wymianę kotłów opalanych paliwem stałym (np. koks, węgiel, ekogroszek) na bardziej przyjazne środowisku źródła ciepła.
W ramach projektu możliwe będzie dofinansowania modernizacji systemów grzewczych (np. wymiana kotła, instalacji grzewczej) w budynkach jednorodzinnych oraz lokalach mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych. Przewidujemy, że na ten cel mieszkańcy będą mogli otrzymać dotację/ grant w maksymalnej wysokości do 25 tys. zł dla budynku jednorodzinnego i do 10 tys. zł dla mieszkania w budynku wielorodzinnym (wartości mogą ulec zmianie), maksymalne dofinansowanie do 70%.

Abyśmy mogli dla mieszkańców gminy złożyć wniosek o dotację prosimy Państwa o zgłaszanie wstępnej deklaracji udziału w projekcie, która pozwoli nam na prawidłowe przygotowanie wniosku o dotację. Bez Państwa aktywnego udziału nie zrealizujemy projektu na terenie naszej gminy.

Wstępną deklarację udziału w projekcie można złożyć za pośrednictwem internetu korzystając z adresu: joanna.szynalska@swiebodzice.pl lub w wersji papierowej na formularzu zgłoszenia pozostawić w Biurze Podawczym Klienta, ul. Żeromskiego 27 lub ul. Rynek 1 (ratusz), tel. 74 666 93 09.

Aby móc złożyć deklarację za pośrednictwem internetu w pierwszej kolejności musicie Państwo uzyskać hasło do platformy z ankietami, które udostępni Państwu pracownik Urzędu Miejskiego. Formularz drukowany zgłoszenia dostępny jest w Urzędzie Miejskim w Świebodzicach, pok. nr 18, II piętro, ratusz.

Wstępne deklaracje udziału w projekcie można składać w terminie do 15.02.2019 r.

Złożenie deklaracji nie gwarantuje uzyskania dotacji, ale osoby, które rzetelnie wypełnią deklaracje mogą liczyć na preferencje w sytuacji uzyskania przez projekt dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Przed wypełnieniem zgłoszenia uprzejmie prosimy o uważne zapoznanie się z instrukcjami wypełniania.

 

PLIKI DO POBRANIA:


Ikona docWSTĘPNA DEKLARACJA UDZIAŁU W PROJEKCIE POPRAWA STANU POWIETRZA W AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ DEKLARACJE ZBIERANE BĘDĄ DO 15.02.2019 r. - BUDYNKI, plik: Rozszerzenie: doc, Rozmiar: [145.00 KB]


Ikona docWSTĘPNA DEKLARACJA UDZIAŁU W PROJEKCIE POPRAWA STANU POWIETRZA W AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ DEKLARACJE ZBIERANE BĘDĄ DO 15.02.2019 r. - MIESZKANIA, plik: Rozszerzenie: doc, Rozmiar: [146.00 KB]


 

                                                                                                           

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 7550

Powrót