Odprawa Policji | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie uczestników odprawy

Odprawa Policji

Opublikowano: 17-01-2019
16 stycznia w Urzędzie Miejskim odbyła się odprawa policji. Było to spotkanie podsumowujące wszystkie policyjne działania prowadzone na terenie Świebodzic w 2018 roku.

W spotkaniu udział wzięli: burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, sekretarz miasta Sabina Cebula, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji nadkom. Adam Jacek Pilch, Komendant Komendy Policji w Świebodzicach kom. Janusz Kozendra, Zastępca Komendanta podinsp. Robert Brożyna, Komendant Straży Miejskiej Łukasz Gil, członkowie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miejskiej w Świebodzicach oraz funkcjonariusze ze świebodzickiego Komisariatu.

Burmistrz miasta Paweł Ozga podziękował zebranym za owocną współpracę z samorządem oraz służbę na rzecz społeczeństwa. Swoje słowa kierował również do pracowników cywilnych, bez których komisariat by nie funkcjonował. Powiedział, że bardzo cieszy się z faktu posiadania w mieście Komisariatu Policji, co znacznie skraca czas działania funkcjonariuszy i daje większe poczucie bezpieczeństwa. Burmistrz zadeklarował świebodzickim funkcjonariuszom pomoc i współpracę samorządu we wszystkich podejmowanych działaniach.

Komendant Janusz Kozendra przedstawił wyniki osiągnięte przez Komisariat Policji w Świebodzicach w 2018 roku. Policjanci podjęli ponad 3700 interwencji (duża ilość dotyczyła nadużycia alkoholu i nieprawidłowego parkowania), ilość ta w porównaniu do wcześniejszych statystyk spadła. Zmniejszyła się liczba przestępstw i skrócił czas reakcji na zdarzenie.

Komendant świebodzickiego komisariatu podziękował burmistrzowi i Komendantowi Straży Miejskiej Łukaszowi Gilowi za dużą pomoc w podejmowanych działaniach, wspólne patrole i współpracę związaną z Mapą Zagrożeń czy udostępnianie materiału z monitoringu miejskiego.

Miłym akcentem spotkania było pożegnanie dwóch funkcjonariuszy asp. szt. Krzysztofa Lukasa i asp. szt. Jarosława Kuranta, którzy kończą swoją pracę w Policji i przechodzą na emeryturę. Burmistrz miasta przekazał podziękowania i słodkie upominki.      

 

PLIKK DO POBRANIA:

Ikona pdfKomisariat Policji w Świebodzicach w 2018 roku OCENA PRACY, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [7.87 MB]

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 2875

Powrót