V sesja Rady Miejskiej | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie władz uczestników sesji

V sesja Rady Miejskiej

Opublikowano: 30-01-2019
W dniu 25 stycznia 2019r. odbyła się V sesja Rady Miejskiej w Świebodzicach. Przed rozpoczęciem obrad przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal poprosił radnych oraz osoby uczestniczące w sesji o uczczenie minutą ciszy tragicznie zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

W skupieniu i zadumie przywołał postać Prezydenta kolegi samorządowca, wspominając tragiczne okoliczności wydarzenia z 13 stycznia 2019r.

Pan Mariusz Szafraniec został powołany Zarządzeniem Burmistrza Świebodzic na stanowisko zastępcy burmistrza, dlatego musiał zrzec się mandatu radnego. Postanowieniem komisarza wyborczego w Wałbrzychu stwierdzono wygaśnięcie mandatu radnego Mariusza Szafrańca i w to miejsce został wskazany Pan Patryk Biały na radnego, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów. Pan Patryk Biały złożył ślubowanie.

Uchwałą RM powołana została komisja statutowa ze względu na potrzebę dostosowania statutu Gminy Świebodzice do obecnie obowiązujących przepisów prawa, w tym regulujących ustrój i zasady funkcjonowania Rady. W skład komisji zostali powołani: przewodniczący: Marek Gąsior, członkowie, Sebastian Biały, Tomasz Czekaj, Adam Pofelski, Łukasz Kwadrans.

Ponadto radni podjęli wszystkie uchwały zgodnie z porządkiem obrad.

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 2290

Powrót