Jubileusz 20-lecia Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Jubileusz 20-lecia Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków

Opublikowano: 18-02-2019
W dniu 15 lutego 2019 r. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków - Koło Miejskie w Świebodzicach obchodziło piękny jubileusz dwudziestolecia działalności. Z tej okazji zostało zorganizowane spotkanie, na którym obecni byli zaproszeni goście: burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga oraz zaprzyjaźniony ze związkiem Pan Bogusław Krzysztofowicz z zakładu pogrzebowego HADES, a także członkowie i sympatycy koła.

Pani Krystyna Michalska, prezes stowarzyszenia od początku jego funkcjonowania, zaprezentowała historię działalności na terenie miasta. Opowiadała o założycielach koła: Pani Janinie Dziuba, Pani Annie Kukli, Panu Janie Horodeckim i Pani dr Krystynie Wygodzie. W przeciągu dwóch dekad działalności organizacja zajmowała się przede wszystkim prowadzeniem szkoleń dla osób chorych na cukrzycę, pomocą osobom leżącym, organizowaniem wyjazdów integracyjnych do muzeów, operetek, kina czy na warsztaty z robienia papieru.

Jak na jubileusz przystało nie odbyło się bez życzeń. Prezes życzyła wszystkim członkom dużo zdrowia, dobrych poziomów cukru i małej ilości nerwów. Burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga na ręce pani Krystyny Michalskiej przekazał kwiaty i gratulacje, dziękując za zaproszenie. Życzył zebranym dużo uśmiechu, zdrowia i jak najwięcej "życiowego cukru". Podkreślał również to, jak bardzo cieszy się z funkcjonowania stowarzyszenia w mieście.

Miłym akcentem spotkania było również przekazanie Pani Janinie Dziuba srebrnej przypinki. Pani Janina jest zaangażowana w działania podejmowane przez stowarzyszenie od dwudziestu lat. Natomiast medal za szczególne zasługi dla rozwoju Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków otrzymał wspierający organizacje Pan Bogusław Krzysztofowicz.

Gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy kolejnych lat działalności ukierunkowanej na pomoc diabetykom, a także dużo zdrowia.

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1184

Powrót