Otwarcie kręgielni | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie z przemowy na otwarciu kregielni

Otwarcie kręgielni

Opublikowano: 25-02-2019
Nowoczesna, bardzo dobrze wyposażona, przystosowana do obsługi osób niepełnosprawnych, skomputeryzowana - taka jest świebodzicka kręgielnia.

Na jej otwarciu w dniu 22 lutego byli obecni: Anna Zalewska minister Edukacji Narodowej, dyrektor biura poselskiego posła na Sejm RP Ireneusza Zyski - Marek Olszewski, starostwa Powiatu Świdnickiego Piotr Fedorowicz, burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, wiceburmistrz miasta Świebodzice Mariusz Szafraniec, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Janusz Kościukiewicz, sekretarz miasta Sabina Cebula, radni Rady Miejskiej, dyrektorzy miejskich i powiatowych placówek oświatowych, prezes OSIR Świebodzice Spółka z o.o. Dariusz Sokół, wieloletni trener gry w kręgle Ryszard Czubski, kierownicy Urzędu Miejskiego, nauczyciele , uczniowie a także lokalne media : TV DAMI, Świdnica 24, Radio Sudety, TV Internetowa.

Podczas otwarcia kręgielni goście w swych przemówieniach podkreślali jak ważna dla miasta jest to inwestycja. Burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga złożył podziękowania dla Ministerstwa Sportu i Turystyki a także podkreślał, że obiekt ten z pewnością wpłynie na promocję naszego miasta, tym bardziej , że jest to jedna z nielicznych kręgielni w okolicach. W dniu 22 lutego nie zabrakło wspomnień, a jest ich dużo w związku z ponad trzydziestoletnią tradycją kręglarstwa w Świebodzicach. Tu jak wspomniała w swym wystąpieniu minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska Victoria Świebodzice drużynowo zdobyła wicemistrzostwo Polski w tej dyscyplinie. Inwestycja zmodernizowania kręgielni wyniosła blisko dwa miliony złotych, z czego dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki to 614 tysięcy złotych.

Miłym akcentem podczas otwarcia był dwugodzinny inauguracyjny turniej gry w kręgle, w którym uczestniczyli na zaproszenie burmistrza miasta Pawła Ozgi uczniowie oraz nauczyciele z publicznych i powiatowych placówek oświatowych. Przypominamy, że kręgielnia czynna jest codziennie w godz. 12:00-22:00. Serdecznie zapraszamy Świebodziczan oraz mieszkańców miast ościennych do korzystania z tego obiektu, życzymy dobrej zabawy.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 4169

Powrót