Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Kolaż zdjęć: wojskowy, medal i uczestnicy biegu

Bieg Tropem Wilczym

Opublikowano: 01-03-2019
1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji, dla uczczenia święta, w Świebodzicach w dniu 3 marca odbędzie się impreza pn. "Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych".

Bieg odbędzie się na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego na trzech dystansach 1963 m, 5 km i 10 km. W tym roku rejestracja uczestników odbywa się on-line. Bieg na dystansach 5 i 10 km jest płatny i będzie mierzony poprzez elektroniczny system. W biegu honorowym udział jest bezpłatny. Organizatorzy przygotowali również atrakcje towarzyszące: konkurs strzelania z wiatrówki, pokazy eksponatów z czasów II Wojny Światowej, grochówkę z kuchni polowej i harcerskie ognisko z kiełbaskami.

PROGRAM IMPREZY

  • 9:30-11.00 Rejestracja i odbiór koszulek;
  • 11:35 Start Biegu Honorowego (rodzinnego) na dystansie 1963 metrów - nawiązanie do godziny śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka ps. "Lalek"
    (w biegu może wziąć udział każdy uczestnik);
  • 12:00 Start wspólny biegu na dystansie 5 km i 10 km;
  • 13:30 Zamknięcie trasy biegu;
  • 13:45 Ceremonia wręczenia nagród i zakończenie zawodów;
  • 14:00-15:00 Wystawa sprzętu wojskowego, gry i konkursy, grochówka wojskowa, niespodzianki związane z tematem imprezy;
  • 15:00 Zakończenie imprezy.

Szczegółowe informacje, regulamin i formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie bieg.obywatelskieswiebodzice.pl oraz profilu Facebook Tropem Wilczym bieg w Świebodzicach.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Obywatelskie Świebodzice, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska.

Zapraszamy do udziału.

 

TROPEM WILCZYM BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH VII EDYCJA 3 MARCA 2019 po raz V w Świebodzicach miejsce: Świebodzice, Pełcznica, ul. Długa czas: 3 marca 2019, od godz. 9:30 (start godz. 11:35) zgłoszenia: www.bieg.obywatelskieswiebodzice.pl (zgłoszenia do 28 lutego) dystanse: 1963 m, 5 i 10 km; ELEKTRONICZNY POMIAR CZASU

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 3409

Powrót