Świebodzice - zapomniane dziedzictwo | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Stare zdjęcie Świebodzic

Świebodzice - zapomniane dziedzictwo

Opublikowano: 21-03-2019
Wszystkich pasjonatów historii, w szczególności tej lokalnej, zapraszamy do udziału w prelekcji Róży Stolarczyk pt. "Świebodzice - zapomniane dziedzictwo". Spotkanie odbędzie się w dniu 29 marca 2019 r. (piątek), godz. 18:00, w Miejskim Domu Kultury, ul. Wolności 13.

Róża Stolarczyk, która od czterdziestu lat amatorsko zajmuje się historią Świebodzic, opowie o czasach, z których pochodzą świebodzickie mury miejskie, a także o dziedzictwie pozostawionym przez rody Hochbergów i Kramstów na terenie miasta i okolic. Na spotkaniu poruszona zostanie również historia słynnego świebodzickiego producenta zegarów Gustawa Beckera.

W 2019 roku obchodzony jest jubileusz 740-lecia nadania praw miejskich Świebodzicom. Prelekcja jest początkiem obchodów tego wydarzenia.

 

Miasto Świebodzice zaprasza na prelekcję Róży Stolarczyk „ŚWIEBODZICE - ZAPOMNIANE DZIEDZICTW0" 29 marca (piątek) godz. 18:00 Miejski Dom Kultury ul, Wolności 13 więcej informacji na www.swiebodzice.pl

 


 

Świebodzice- Zapomniane Dziedzictwo

Prelekcja pt. „Świebodzice-Zapomniane Dziedzictwo”, zainaugurowała jubileusz 740-lecia nadania praw miejskim Świebodzicom, odbyła się w dniu 29 marca w Miejskim Domu Kultury. Organizatorem tego wydarzenia było miasto Świebodzice, a prelekcję przeprowadziła Świebodziczanka Pani Róża Stolarczyk, która od czterdziestu lat pasjonuje się historią naszego miasta.

Pani Róża Stolarczyk w przystępny sposób przybliżyła historię Świebodzic, skoncentrowała uwagę na spuściźnie jaką pozostawił ród Hochbergów i Kramstów, zaciekawiła ponad trzydziestoosobową grupę słuchaczy wydarzeniami z życia naszego miasta. Prowadząca zachęcała do zaglądania w zakamarki Świebodzic i pielęgnowania historii o naszym mieście. Uczestnicy spotkania wyraźnie zaakcentowali, że chcą brać udział kolejnych edycjach prelekcji na temat historii Świebodzic.

Wydział PS

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 2542

Powrót