O przyszłości młodych Świebodziczan | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie ze spotkania grupa ludzi siedząca przy stołach w tle rolllup i flagi

O przyszłości młodych Świebodziczan

Opublikowano: 21-03-2019
W dniu 20 marca 2019 r. w Ratuszu Miejskim z inicjatywy władz miasta odbyło się spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami, które poświęcone było rozwojowi szkolnictwa zawodowego w Gminie Świebodzice, a tym samym wsparciu lokalnych przedsiębiorców w pozyskiwaniu do pracy wykwalifikowanych absolwentów.

Przedsiębiorcy docenili inicjatywę organizacji tego spotkania, podczas, którego chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami w zakresie zatrudnienia młodych osób.

Z rozmów wynika, że w lokalnych firmach jest zapotrzebowanie na zatrudnienie świebodzickich absolwentów w następujących zawodach: ślusarz, programista maszyn CNC, operator maszyn CNC, kasjer, sprzedawca, kucharz, lakiernik, recepcjonista. Firmy, takie jak np. Promont, Masterform, jednoznacznie wyraziły chęć współpracy z Zespołem Szkół im. Stanisława Prosińskiego. W trakcie dyskusji pojawiły się nowe pomysły dotyczące rozwoju działalności szkoły, jak chociażby dopasowanie kierunków zawodowych do profilu działalności zakładów funkcjonujących na terenie miasta.

Przedsiębiorcy oczekują także zaktywizowanej współpracy z kadrą nauczycielską, doradcami zawodowymi. Władze miasta będą wspierać i inicjować działania, celem zintensyfikowania i zwiększenia oferty szkolnictwa ponadgimnazjalnego na terenie naszej gminy.

Gospodarzami spotkania byli: burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga oraz zastępca burmistrza miasta Mariusz Szafraniec.

Obecna była także Fundacja Alae - Skrzydła Rozwoju, która na co dzień wspiera i zachęca do rozwoju kariery zawodowej oraz upowszechniania wiedzy technicznej w branży obróbki skrawaniem i mechaniki ogólnej. Ponadto pełni rolę silnego łącznika branży mechanicznej ze szkołami prowadzącymi kształcenie w tej dziedzinie na wszystkich poziomach (szkoły zawodowe, technika, studia wyższe).

W spotkaniu uczestniczyła również dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Prosińskiego Anna Jodłowska oraz kierownik Powiatowego Urzędu Pracy - Filii w Świebodzicach Tomasz Stachowiak.


Firmy, które uczestniczyły w spotkaniu:

 1. Tester Sp. z o.o.
 2. ZGK Świebodzice Sp. z o.o.
 3. Hotel przy Oślej Bramie, Pensjonat Galery, Mirjan 2 Natalia Olendzka
 4. MASTERFORM Sp. z o.o.
 5. Bonsai Mariola Jarosz
 6. Klimont Sp. z o.o.
 7. Schneider Electric
 8. Kombo Intermarche Sp. z o.o.   
 9. PWPO-T - Promont Sp. z o.o.
 10. SHULE Polska Sp. z o.o.
 11. P.H.U. Defalin Group
 12. ZPC Śnieżka S.A.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 2638

Powrót