Młodzi Świebodziczanie na Targach Przedsiębiorczości | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie osób na targach przy stoisku

Młodzi Świebodziczanie na Targach Przedsiębiorczości

Opublikowano: 27-03-2019
W dniu 26 marca w Miejskim Domu Kultury odbyły się Targi Przedsiębiorczości i Planowania Kariery Zawodowej, których organizatorem było Miasto Świebodzice, a także Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy - Filia w Świebodzicach.

Organizacja Targów była ważnym wydarzeniem w naszym mieście skierowanym do młodzieży, która stoi przed wyborem dalszego kształcenia. Troska o trafny wybór ścieżki edukacyjnej przez uczniów jest dla władz miasta oraz PUP priorytetem.

W Targach Przedsiębiorczości uczestniczyli: burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, sekretarz miasta Sabina Cebula, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy Tadeusz Kotlarski, radny Radny Miejskiej Sebastian Biały, kierownik PUP- Filii w Świebodzicach Tomasz Stachowiak.

W swych wystąpieniach gospodarze wydarzenia: burmistrz miasta Paweł Ozga oraz dyrektor PUP Tadeusz Kotlarski podkreślali jak ważną decyzją jest wybór dalszej edukacji, decydującej często o przyszłości młodych osób.

W sumie w wydarzeniu wzięło udział około 500 osób, to uczniowie świebodzickich szkół: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4, Publicznej Szkoły Podstawowej Integracyjnej, Publicznego Gimnazjum nr 1, Społecznego Gimnazjum Akademickiego, Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół im. S. Prosińskiego oraz młodzież z OHP w Wałbrzychu.

Oferta prezentowana przez wystawców była szeroka. Odwiedzający zadawali rozmaite pytania związane z kierunkami dalszej edukacji i procesem rekrutacji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się świebodzickie placówki: Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół, a także szkoły z regionu: Wydział Techniczno-Inżynieryjny Politechniki Wrocławskiej ze studiami inżynierskimi na kierunku mechatronika pojazdów, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, proponująca przyszłym studentom studia na kierunkach fizjoterapii, prawa, pielęgniarstwa i informatyki i Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie, oferujące naukę na kierunkach: technik hodowca koni, żywienie i usługi gastronomiczne, architektura krajobrazu, agrobiznes, kucharz.

Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach zaprasza absolwentów gimnazjów do klas o profilach: humanistycznym (z rozszerzonym językiem polskim i historią); biologiczno-chemicznym (z rozszerzoną biologią i chemią); matematyczno-fizycznym (z rozszerzoną matematyką i fizyką), natomiast Zespół Szkół zaprasza do kontynuowania nauki w Branżowej Szkole I stopnia, klasie wielozawodowej. Po jej ukończeniu można wykonywać m.in. zawód: sprzedawcy, kucharza, piekarza, cukiernika, stolarza, fryzjera, blacharza samochodowego, mechanika pojazdów samochodowych, operatora obrabiarek skrawających, ślusarza. Młodzież uczestnicząca w Targach zainteresowała była również ofertą Wojkowej Komendy Uzupełnień oraz Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Poniżej prezentujemy uczelnie, szkoły, instytucje, które uczestniczyły w Targach.

Uczestnicy na Targach Przedsiębiorczości i Planowania Kariery Zawodowej

 1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu
 2. Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości z siedzibą w Wałbrzychu
 3. Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi - Wydział Zamiejscowy w Świdnicy
 4. Europejskie Służby Zatrudnienia EURES
 5. Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy - Filia w Świebodzicach
 6. Centrum Kształcenia Zawodowego w Świdnicy
 7. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kłodzku
 8. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy
 9. Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Wałbrzychu
 10. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie
 11. TEB Edukacja w Wałbrzychu
 12. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Wałbrzychu
 13. Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Świebodzicach
 14. Świdnickie Centrum Edukacji, Policealna Szkoła Farmaceutyczna w Świdnicy, Policealna Szkoła Ortopedyczna w Świdnicy, Technikum Ortopedyczne
 15. Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
 16. Politechnika Wrocławska - Wydział Techniczno-Inżynieryjny w Wałbrzychu
 17. Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach
 18. Zespół Szkół im. S. Prosińskiego w Świebodzicach
 19. Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Wałbrzychu
 20. Społeczna Akademia Nauk - Wydział Zamiejscowy w Świdnicy
 21. Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu
 22. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Mokrzeszowie
 23. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Świebodzicach.
Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 3105

Powrót