Świebodzice-Zapomniane Dziedzictwo | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie kobiety w tle prezentacja

Świebodzice-Zapomniane Dziedzictwo

Opublikowano: 01-04-2019
Prelekcja pt. „Świebodzice-Zapomniane Dziedzictwo”, zainaugurowała jubileusz 740-lecia nadania praw miejskim Świebodzicom, odbyła się w dniu 29 marca w Miejskim Domu Kultury. Organizatorem tego wydarzenia było miasto Świebodzice, a prelekcję przeprowadziła Świebodziczanka Pani Róża Stolarczyk, która od czterdziestu lat pasjonuje się historią naszego miasta.

Pani Róża Stolarczyk w przystępny sposób przybliżyła historię Świebodzic, skoncentrowała uwagę na spuściźnie jaką pozostawił ród Hochbergów i Kramstów, zaciekawiła ponad trzydziestoosobową grupę słuchaczy wydarzeniami z życia naszego miasta. Prowadząca zachęcała do zaglądania w zakamarki Świebodzic i pielęgnowania historii o naszym mieście. Uczestnicy spotkania wyraźnie zaakcentowali, że chcą brać udział kolejnych edycjach prelekcji na temat historii Świebodzic.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1831

Powrót