Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Logo Partnerska inicjatywa miast

Spotkanie Partnerskiej Inicjatywy Miast - Sieć Rewitalizacja

Opublikowano: 04-04-2019
W dniach 2-3.04.2019 r. w Krakowie odbyło się spotkanie w ramach pilotażowego projektu Partnerska Inicjatywa Miast (PIM). Świebodzice wraz z Gdynią, Stalową Wolą, Hrubieszowem, Łosicami, Ostródą, Pabianicami, Przemyślem, Tomaszowem Lubelskim, Gryfinem i Malborkiem oraz liderem Katowicami tworzą w nim jedną z trzech sieci tematycznych Rewitalizacja. Pozostałe dwie to Mobilność Miejska i Jakość Powietrza.

PIM to ważny projekt Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Ma na celu wymianę i promocję wiedzy pomiędzy miastami oraz innymi podmiotami zaangażowanymi w kształtowanie i realizację polityki miejskiej. Jest prowadzony przy wsparciu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. W ramach sieci Rewitalizacja w Świebodzicach sporządzana jest Miejska Inicjatywa Działania (MID). Tworzenie MID jest oparte na współpracy samorządu miejskiego z partnerami społeczno-gospodarczymi oraz mieszkańcami, w ramach tzw. Lokalnego Partnerstwa (LP).

Przedmiotem kwietniowych warsztatów było omówienie Planu Ulepszeń. Ma to być dokument zawierający zestawienie najlepszych praktyk, wynikających z obserwacji, wiedzy i doświadczeń wszystkich miast partnerskich będących w sieci. Docelowo ułatwiający przyszłe działania w zakresie szeroko pojmowanej rewitalizacji.

Ważnym elementem spotkania była wizja lokalna. Uczestnicy zostali oprowadzeni przez Pana Michała Kmiecika z Wydziału Ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miejskiego w Krakowie po dzielnicy Zabłocie. Jest ona modelowym przykładem kompleksowej, udanej rewitalizacji zdegradowanego, poprzemysłowego obszaru, który otrzymał nowe życie, dzięki wspólnym wysiłkom władz miasta i lokalnej społeczności.

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1173

Powrót