Pierwsze spotkanie w sprawie komunikacji miejskiej | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

ZDJĘCIE PRELEGENTÓW PRZY PREZENTACJI

Pierwsze spotkanie w sprawie komunikacji miejskiej

Opublikowano: 24-04-2019
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i wsłuchując się w ich sugestie dotyczące tematu komunikacji miejskiej władze miasta zainicjowały cykl spotkań informacyjnych, dotyczących ostatecznych rozkładów jazdy autobusów.

Pierwsze z nich odbyło się w dniu 23 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4. W spotkaniu uczestniczyli: burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, zastępca burmistrza Mariusz Szafraniec oraz prezes ZGK Świebodzice Spółka z o.o. Grzegorz Cabanek. W spotkaniu uczestniczył także radny Rady Miejskiej Sebastian Biały. 

Podczas spotkania prezes ZGK Świebodzice spółka z o.o. podkreślał, że każda opinia mieszkańca została dokładnie analizowana i optymalnie uwzględniona.

Ważny głos w dyskusji podjęła przewodnicząca rady rodziców z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4, która zabiegała o to, aby nowy rozkład jazdy dostosowany był do potrzeb uczniów. W toku prowadzonych rozmów okazało się, że proponowane zmiany dostosowane są optymalnie do tych oczekiwań. Kolejne ważne głosy dotyczyły dojazdów do miejsc pracy, a także na niedzielne msze.

Obecnie władze miasta podejmują działania mające na celu wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej, Jednak ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Rada Miejska. Pewnym jest, że nowe rozkłady jazdy na linii : 0,1,2 będą wprowadzone od dnia 1 maja. W najbliższych dniach zostaną zamieszczone na portalu miejskim https://www.swiebodzice.pl/ oraz na stronie spółki http://www.zgk.swiebodzice.pl/

Zapraszamy na dzisiejsze spotkanie, które odbędzie się w Klubie Seniora na ul. Os. Sudeckie 10 (pawilon handlowy), godz. 18:00.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1720

Powrót