II spotkanie ws. komunikacji miejskiej | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

ZDJĘCIE PRELEGENTÓW PRZY PREZENTACJI

II spotkanie ws. komunikacji miejskiej

Opublikowano: 26-04-2019
Dnia 25 kwietnia o godzinie 18:00 w Klubie Seniora odbyło się II spotkanie informacyjne, dotyczące ostatecznych wersji rozkładów jazdy oraz tras autobusów miejskich. Na miejscu zjawiła się grupa ponad 20 mieszkańców głównie z os. Sudeckiego i okolic, ale były również osoby z Cierni i Piłsudskiego.

Spotkanie poprowadzili zastępca burmistrza Mariusz Szafraniec oraz prezes ZGK Świebodzice Sp. z o. o. Grzegorz Cabanek. Ponadto udział w rozmowach wzięli z-ca przewodniczącego Rady Miejskiej Janusz Kościukiewicz, radny Rady Miejskiej Jacek Żygłowicz i dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Izabela Siekierzyńska.

Spotkanie obfitowało w wiele konstruktywnych dyskusji, które zobrazowały zgromadzonym zakres i rodzaj wdrożonych zmian. Wyjaśnione zostały kwestie dopasowania nowych rozkładów jazdy do godzin dojazdów na msze św, do przychodni, szkół i zakładów pracy. Ważne okazały się również zmiany dotyczące przedłużenia wybranych kursów linii "0" do cmentarza na ul. Kamiennogórskiej, który dotąd był niemal niedostępny dla niezmotoryzowanych osób starszych.

Prowadzący chętnie tłumaczyli różnice i wyjaśniali wątpliwości, których było wiele. W toku rozmów poruszono kwestię złego stanu technicznego niektórych wiat przystankowych w mieście. Zebrani mieszkańcy otrzymali informację, że od przyszłego roku będą one systematycznie wymieniane.

W związku ze zmianą rozkładów jazdy autobusów miejskich linii "0", "1", "2" władze miasta oraz ZGK Sp. z o.o zwracają się z ogromną prośbą do mieszkańców miasta o śledzenie informacji na portalu miejskim https://www.swiebodzice.pl/ oraz na stronie spółki http://www.zgk.swiebodzice.pl/ .

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1711

Powrót