Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Trzy autobusy w rzędzie

Darmowa komunikacja miejska już niebawem

Opublikowano: 30-04-2019
W związku z pojawiającymi się różnymi datami wprowadzenia darmowej komunikacji w mieście ponownie przekazujemy komunikat z oficjalnej strony Urzędu Miejskiego.

 


AKTUALIZACJA: (07.05.2019 godz.10:29)

W związku z opublikowaniem w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego uchwały Rady Miejskiej w sprawie wprowadzenia bezpłatnych usług przewozowych w publicznym transporcie zbiorowym na terenie miasta Świebodzice, oficjalnie informujemy, że bezpłatna komunikacja miejska zostanie wprowadzona w mieście od dnia 15 maja 2019 r.


 

W związku z przepisami prawnymi i koniecznością zachowania wymaganych terminów, bezpłatna komunikacja miejska zostanie wprowadzona w terminie 14 dni od opublikowania uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

Nie można podać dokładnej daty, będziemy śledzić publikację w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego i od razu Państwa poinformujemy.

Przypomnijmy, że w dniu 26 kwietnia 2019 r. na sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach radni podjęli uchwałę dzięki której osoby korzystające z komunikacji miejskiej nie będą musiały płacić za bilety. Zmiana ta ma na celu zmniejszenie zakorkowania miasta, a przede wszystkim jest pokierowana troską o środowisko. Ponadto, od dnia 1 maja zostaną zmienione rozkłady jazdy komunikacji miejskiej.

"Mamy nadzieję, że część mieszkańców zrezygnuje z przejazdów własnym samochodem ze względów ekonomicznych i praktycznych (utrudnienia w ruchu) na rzecz środków komunikacji zbiorowej. Wpłynie to na mniejsze zanieczyszczenie powietrza, ograniczenie hałasu i mniejsze uciążliwości w ruchu drogowym. Oszczędności w funkcjonowaniu komunikacji przyniesie także likwidacja biletów, wyeliminuje to koszty ich produkcji, dystrybucji i kontroli" - mówi burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga.

 

 

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 2587

Powrót