Świebodziccy licealiści w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie Kamienia z napisem KATYŃ

Świebodziccy licealiści w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie

Opublikowano: 27-05-2019
Jeszcze jesienią ubiegłego roku w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się konkurs międzyszkolny, który wygrali w kategorii szkół średnich: Dawid Piotrowski i Krzysztof Kupiec z klasy IIa LO w Świebodzicach.

Nagrodę- wyjazd do Warszawy do Muzeum Powstania Warszawskiego- ufundował świebodzicki Urząd Miasta. Dnia 17.05.2019 roku nasi uczniowie wraz z opiekunem panem Mariuszem Motakiem mieli okazję zobaczyć w muzeum prawdziwe opaski powstańców czy film kolorowy stworzony w technologii 3D ,,Miasto Ruin’’ ukazujący zniszczoną przez Niemców Warszawę po upadku powstania, a także broń palną Polaków i Niemców, ruchomy plan przebiegu powstania oraz prawdziwe pojazdy pancerne czy też ich repliki. Oprócz samego muzeum uczniowie też w czasie wolnym spacerowali po stolicy. Wyjazd ten był dla Krzysia i Dawida prawdziwą i żywą lekcją historii.

W wycieczce wzięli udział również laureaci z pozostałych świebodzickich szkół. Aleksandra Krajewska i Filip Woliński z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Świebodzicach oraz Iga Luchowska i Weronika Hałuszka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3.

 

Autor: Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej; Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1632

Powrót