Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Szybowiec

Poczta szybowcowa z okazji 740-lecia Świebodzic

Opublikowano: 30-05-2019
Szanowni Mieszkańcy jak wielokrotnie podkreślamy rok 2019 jest dla miasta wyjątkowy, gdyż obchodzimy jubileusz 740-lecia nadania Świebodzicom praw miejskich. Z tej okazji zaplanowano szereg atrakcji, a kolejną z nich jest poczta szybowcowa.

Przelot poczty szybowcowej to inicjatywa Koła nr 1 Polskiego Związku Filatelistów im. Pionierów Świebodzickiej Filatelistyki w Świebodzicach oraz Stowarzyszenia Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach, przy wsparciu Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach i Poczty Polskiej. Wydane z tej okazji dwie kartki okolicznościowe, MójZNACZEK oraz dwa datowniki okolicznościowe to gratka dla kolekcjonerów.

Przelot poczty szybowcowej zaplanowano na 10 czerwca 2019 r. (poniedziałek). Tego dnia na pokład szybowca zostaną zabrane przesyłki pocztowe, które należy złożyć w Urzędzie Pocztowym Świebodzice 1 przy ul. Świdnickiej 10 do 7 czerwca 2019 r. (piątek). Można je również nadać podczas Dni Świebodzic w dniu 8 czerwca 2019 r. (sobota) na stoisku pocztowym zorganizowanym w godz. 15:00-20:00 przy ul. Rekreacyjnej 1. ,,Pocztą Szybowcową'' wysłać można zarówno kartki pocztowe jak i listy, krajowe i zagraniczne, zwykłe i polecone. Zanim przesyłki dotrą do adresatów zostaną ostemplowane okolicznościowym datownikiem pocztowym i stemplem dodatkowym informującym o dokonanym przewozie szybowcem.

Autor: Wydział PS i MDK

Liczba wyświetleń: 1837

Powrót