Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Poczta szybowcowa z okazji 740-lecia Świebodzic

Opublikowano: 30-05-2019
Szanowni Mieszkańcy jak wielokrotnie podkreślamy rok 2019 jest dla miasta wyjątkowy, gdyż obchodzimy jubileusz 740-lecia nadania Świebodzicom praw miejskich. Z tej okazji zaplanowano szereg atrakcji, a kolejną z nich jest poczta szybowcowa.

Przelot poczty szybowcowej to inicjatywa Koła nr 1 Polskiego Związku Filatelistów im. Pionierów Świebodzickiej Filatelistyki w Świebodzicach oraz Stowarzyszenia Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach, przy wsparciu Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach i Poczty Polskiej. Wydane z tej okazji dwie kartki okolicznościowe, MójZNACZEK oraz dwa datowniki okolicznościowe to gratka dla kolekcjonerów.

Przelot poczty szybowcowej zaplanowano na 10 czerwca 2019 r. (poniedziałek). Tego dnia na pokład szybowca zostaną zabrane przesyłki pocztowe, które należy złożyć w Urzędzie Pocztowym Świebodzice 1 przy ul. Świdnickiej 10 do 7 czerwca 2019 r. (piątek). Można je również nadać podczas Dni Świebodzic w dniu 8 czerwca 2019 r. (sobota) na stoisku pocztowym zorganizowanym w godz. 15:00-20:00 przy ul. Rekreacyjnej 1. ,,Pocztą Szybowcową'' wysłać można zarówno kartki pocztowe jak i listy, krajowe i zagraniczne, zwykłe i polecone. Zanim przesyłki dotrą do adresatów zostaną ostemplowane okolicznościowym datownikiem pocztowym i stemplem dodatkowym informującym o dokonanym przewozie szybowcem.

Autor: Wydział PS i MDK

Liczba wyświetleń: 1016

Powrót