Organy rozbrzmiały w Świebodzicach | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Publiczność w ławkach

Organy rozbrzmiały w Świebodzicach

Opublikowano: 03-06-2019
W dniu 2 czerwca w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbył się koncert inauguracyjny IV Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga "Cztery ręce cztery nogi" w wykonaniu Zuzanny i Macieja Bator.

Koncert zorganizowany został w ramach jubileuszu 740-lecia nadania praw miejskich Świebodzicom. W koncercie udział wziął poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal, zastępca burmistrza miasta Świebodzice Mariusz Szafraniec oraz radny Rady Miejskiej Sebastian Biały.

Koncert organowy okazał się wspaniałą ucztą duchową dla melomanów, wielbicieli muzyki organowej. Bardzo dobra frekwencja podczas tego wydarzenia utwierdziła w przekonaniu, że organizacja takich wydarzeń kulturalnych w naszym mieście jest bardzo potrzebna. Świadczyć mogą o tym gromkie oklaski, owacje na stojąco, jakie otrzymali artyści. Już teraz zapraszamy na kolejny koncert organowy, który odbędzie się także w kościele pw. św Apostołów Piotra i Pawła w dniu 23 czerwca o godz. 19:00. Wstęp jest bezpłatny.

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1964

Powrót