Trzy dni dobrej zabawy | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Występ

Trzy dni dobrej zabawy

Opublikowano: 12-06-2019
W dniach 7-9 czerwca 2019 r. obchodziliśmy Dni Świebodzic, połączone w tym roku z wyjątkowym jubileuszem 740-lecia nadania praw miejskich. Z tej okazji odbył się szereg imprez i wydarzeń, a na głównej scenie pojawili się znani polscy artyści. W wydarzeniach związanych z 740-leciem wzięli udział przedstawiciele miast partnerskich z Waldbröl (Niemcy), Hrusova (Słowacja) i Jilemnic (Czechy).

W piątek w Parku stanął Gród Średniowieczny z grami i zabawami dla najmłodszych.

Sobota rozpoczęła się od Muzycznej Sceny w Rynku, na której swoje artystyczne zdolności przedstawił Chór Melodia, dzieci ze świebodzickich przedszkoli, a także laureaci konkursu "Zostań Gwiazdą Dni Świebodzic". Po występach odbyło się uroczyste otwarcie w którym udział wzięli: poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska, burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, wiceburmistrz Mariusz Szafraniec, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal, sekretarz miasta Sabina Cebula, goście z miast partnerskich Waldbröl, Hrusova i Jilemnic, a także świebodziccy radni, burmistrzowie i przedstawiciele miast, firm i instytucji współpracujących z gminą, właściciele świebodzickich firm, uczniowie, grono pedagogiczne z placówek oświatowych i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Odbył się ekscytujący pokaz mażoretek i orkiestry dętej. Następnie wszyscy uczestnicy, na czele z mażoretkami, orkiestrą, pocztami szkół i stowarzyszeń przeszli barwnym korowodem ulicami na Stadion Miejski przy ul. Rekreacyjnej 1, gdzie odbywała się dalsza część dni miasta. Po uroczystym otwarciu Dni Świebodzic burmistrz miasta Paweł Ozga podziękował za wkład wniesiony w rozwój miasta i pracę na rzecz społeczności lokalnej swoim poprzednikom - Janowi Wysoczańskiemu, Leszkowi Gucwie i Bogdanowi Kożuchowiczowi. Potem na uczestników czekało jeszcze więcej atrakcji m.in. otwarty turniej w dwuboju kręglarskim, występy taneczno-wokalne, a co najważniejsze koncerty gwiazd: TEDE i Strachy na Lachy. W sobotę odbyła się również dyskoteka.

W niedzielę program imprezy był równie ciekawy - dzieci mogły bawić się w specjalnie przygotowanej, bezpłatnej strefie zabaw, a przed świebodzicką publicznością wystąpili: Asia Siwarska, Zespół Animacja, Beata Bednarz, a także polskie gwiazdy Marcin Daniec i Blue Cafe.

W ramach obchodów Dni Świebodzic odbyły się również imprezy i wydarzenia towarzyszące. Z okazji Jubileuszu 740-lecia nadania praw miejskich Świebodzicom inicjatywą Koła nr 1 Polskiego Związku Filatelistów im. Pionierów Świebodzickiej Filatelistyki w Świebodzicach oraz Stowarzyszenia Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach, przy wsparciu Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach i Poczty Polskiej zorganizowana została poczta szybowcowa. Wszystkie przesyłki, które zostały nadane przez mieszkańców w dniu 10 czerwca zostaną przetransportowane za pomocą szybowca. Świebodziccy filateliści zorganizowali też V Sympozjum Filatelistyczne.

Dla fanów sportu przygotowano interesujący program. Można było wziąć udział w Otwartym Turnieju w Dwuboju Kręglarskim, Mistrzostwach Świebodzic w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, a także obejrzeć Turniej Piłki Nożnej, w którym udział wzięli samorządowcy i rodzice z Publicznego przedszkola nr 2, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 i Publicznego Gimnazjum nr 1. Zwycięzcami zostali rodzice ze Szkoły nr 2.

W niedzielę obył się Dzień Dawcy Szpiku. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Centrum Rozwoju FUNABERIA już po raz piąty. Dzięki wielkiemu sercu i zaangażowaniu udało się zarejestrować 13 potencjalnych dawców.

Ponadto, w namiocie Gminy Świebodzice były sprzedawane pamiątkowe koszulki i torby z logiem 740-lecia i nadrukami nawiązującymi do historii miasta.

Dziękujmy wszystkim za udział, dobrą zabawę i dużą frekwencję. Już teraz zapraszamy na Dni Świebodzic 2020.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 3678

Powrót