150 lat minęło | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

150 lat minęło

Opublikowano: 17-06-2019
W minioną sobotę (15 czerwca) o poranku na świebodzicki dworzec wjechał Pociąg do Polskiej Sztuki. To wyjątkowe wydarzenie, zorganizowane w ramach trwającego w mieście od piątku Festiwalu Rzemiosła i Sztuki Targira-art, rozpoczęło obchody 150 urodzin Dworca Kolejowego.

Okolicznościowy skład przywiózł do Świebodzic liczną grupę mieszkańców oraz przedstawicieli władz miejskich i zaproszonych gości m.in. posła na Sejm RP Ireneusza Zyskę, burmistrza miasta Pawła Ozgę, zastępcę burmistrza miasta Mariusza Szafrańca, przewodniczącego rady miejskiej Zdzisława Pantala, dyrektora festiwalu Janusza Kujata. Na miejscu stawili się tłumnie mieszkańcy.

Uroczystość zainicjował występ orkiestry kolejowej. Po nim zebranych powitał burmistrz miasta Paweł Ozga, który przybliżył historię kolei w Świebodzicach. Głos zabrali takżei parlamentarzyści Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Izabela Mrzygłocka i Ireneusz Zyska. Następnie przedstawiciele poczty peronowej przekazali do rąk Naczelnik Poczty Polskiej w Świebodzicach Agnieszki Ludwinowskiej, zebrane przesyłki. Po uroczystym odsłonięciu pamiątkowej tablicy, wszyscy obecni na jubileuszu goście zostali zaproszeni na porcję urodzinowego tortu. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Po zakończeniu obchodów na dworcu, chętni mogli udać się specjalnie podstawionym autobusem do hali widowiskowo-sportowej na drugi dzień festiwalu Targira-art.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1408

Powrót