Uwaga zmiana organizacji ruchu na ul. Królowej Elżbiety | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu ulica z zaparkowanymi samochodami

Uwaga zmiana organizacji ruchu na ul. Królowej Elżbiety

Opublikowano: 26-06-2019
Ulica Królowej Elżbiety wraz z ulicą Królowej Jadwigi stanowi dojazd do wielu bloków mieszkalnych, domów jedno- i wielorodzinnych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym oraz uspokojenia ruchu na tych drogach wprowadzono strefę ograniczonej prędkości do 30 km/h.


Znak B-43 "strefa ograniczonej prędkości" oznacza wjazd do strefy w obszarze zabudowanym, w której obowiązuje zakaz przekraczania prędkości określonej na znaku przez liczbę kilometrów na godzinę, w naszym przypadku 30 km/h. Zakaz wyrażony na znaku nie jest odwoływany przez najbliższe skrzyżowanie.

Co więcej, wjeżdżając do takiej strefy musimy pamiętać, że zakaz obowiązuje nie tylko na tej jezdni, którą się poruszamy, ale także na wszystkich drogach poprzecznych. Jeżeli wjeżdżamy do strefy ograniczonej prędkości, to zakaz obowiązuje aż do miejsca, w którym napotkamy znak B-44 "koniec strefy ograniczonej prędkości". Aby strefa ograniczonej prędkości była rozwiązaniem poprawiającym bezpieczeństwo i warunki ruchu pieszego to należy unikać w miarę możliwości wyznaczania przejść dla pieszych w "strefie 30 km/h". Brak wyznaczonych przejść dla pieszych wymusza na obu kolidujących grupach uczestników ruchu drogowego (pieszych i kierujących pojazdami) zachowanie szczególnej ostrożności. Piesi w strefie ograniczonej prędkości do 30 km/h mogą przechodzić przez jezdnię w dowolnym miejscu, przy zachowaniu szczególnej ostrożności.

Autor: Wydział IT/PS

Liczba wyświetleń: 2292

Powrót