Koncert organowy w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Osoba grająca na Ogranach

Koncert organowy w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga

Opublikowano: 26-06-2019
23 czerwca odbył się drugi z trzech, zaplanowanych w tym roku koncertów organowych, będących częścią IV Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga, wpisujący się w jubileusz 740-lecia nadania praw miejskich Świebodzicom.

W kościele pw św. Apostołów Piotra i Pawła zagrał Stanislav Šurin z Bratysławy, organista liturgiczny, kompozytor, twórca utworów organowych, wokalno-instrumentalnych, wokalnych. Podczas koncertu liczna publiczność wysłuchała pięknych utworów m.in. Jana Valacha, Johanna Sebastiana Bacha,

a także autorskich kompozycji Stanislava Šurina. Koncert spotkał się z dużym z uznaniem mieszkańców, którzy nagrodzili artystę gromkimi brawami oraz owacjami na stojąco. 

W wydarzeniu uczestniczył przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal, który w podziękowaniu za piękny występ wręczył artyście kwiaty oraz materiały promujące miasto. Obecni na koncercie byli także Zuzanna i Maciej Batorowie.

Serdecznie zapraszamy na trzeci koncert, który odbędzie się także w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w dniu 7 lipca, godz. 19:00. Tym razem wystąpi Tadeusz Barylski z Częstochowy.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1330

Powrót