Podniebny weekend w Świebodzicach | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie uczestników imprezy pod namiotami

Podniebny weekend w Świebodzicach

Opublikowano: 04-07-2019
Gminne lądowisko w Świebodzicach stało się, na dwa dni, tętniącym rozrywką i atrakcjami sercem miasta. Wszystko za sprawą Pikniku Lotniczego pod hasłem "Głowa do góry", który odbył się w ubiegły weekend (29-30 czerwca).

Gości powitali ze sceny burmistrz miasta Paweł Ozga, zastępca burmistrza Mariusz Szafraniec, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec, sekretarz miasta Sabina Cebula i Prezes Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach Grzegorz Glegoła. Imprezę odwiedzili również poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska oraz posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka. W wydarzeniu chętnie brali udział mieszkańcy Świebodzic, miast ościennych, a także turyści przebywający w okolicy.

Na miejscu zjawili się przedstawiciele Muzeum foteli katapultowych z Oleśnicy, którzy prezentowali swoje trofea. W imprezie licznie uczestniczyli członkowie Aeroklubu Ziemi Wałbrzyskiej, którzy zorganizowali wystawę plenerową pełną atrakcji, gdzie odwiedzający mogli obejrzeć z bliska m.in. samolot PZL 101 Gawron. Ogromne zainteresowanie gości wzbudziło przybycie wojskowego śmigłowca Robinson Mi-8 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Leźnicy. Przez dwa dni każdy mógł wejść na jego pokład i od środka poznać tajniki maszyny. Nie była to jedyna niespodzianka przewidziana dla miłośników wojska. Nieopodal stanęła wystawa sprzętu radiolokacyjnego 3 Brygady Radiotechnicznej z Wrocławia. A lokalnym akcentem była wystawa Muzeum Broni i Militariów z Witoszowa Dolnego. Podczas pikniku nie zabrakło konkursu na najładniejszy pojazd i motocykl zabytkowy. Niemałym zainteresowaniem cieszyły się również zawody skoczków spadochronowych.

Zgromadzone na lotnisku osoby mogły regularnie podziwiać pokazy lotnicze w wykonaniu śmigłowca Robinson R22, a także różnych modeli samolotów oraz szybowców. Ponadto na zakończenie pierwszego dnia pikniku w niebo wzniósł się balon na ogrzane powietrze. Najmłodsi bawili się świetnie w specjalnie przygotowanej dla nich strefie, gdzie bezpieczeństwo i atrakcje zapewnili im harcerze ze świebodzickiego Szczepu "IMAGO". Wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu na miejsce ze Świebodzic przywoził bezpłatny autobus miejski. Mimo wysokiej temperatury frekwencja dopisała, a gości nie opuszczał dobry humor. Więcej podniebnych atrakcji w mieście już za rok. Zapraszamy.

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 2444

Powrót