Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Plakat szkolenia RODZIC W INTERNECIE I*MÓJ BIZNES W SIECI * MOJE FINANSE I TRANSAKCJE W SIECI I DZIAŁAM W SIECIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH * TWORZĘ WŁASNĄ STRONĘ INTERNETOWĄ (BLOG) * ROLNIK W SIECI * KULTURA W SIECI Dostęp do szkoleń także w wersji e-learning -

Ruszyły zapisy na bezpłatne szkolenie „Kultura w sieci”

Opublikowano: 18-07-2019
Szanowni Mieszkańcy gorąco zapraszamy do zapisywania się na atrakcyjne bezpłatne szkolenie organizowane przez Gminę Świebodzice w ramach projektu pn. „E-aktywni mieszkańcy Gminy Świebodzice”, dofinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020.

W dniach 29 – 31 lipiec 2019 r. w godzinach od 15.30 do 19.30 w Sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Świebodzicach organizujemy szkolenie „Kultura w sieci”.

W ramach szkolenia zostaną omówione następujące tematy:

 1. Wyszukiwanie informacji na stronach internetowych instytucji kultury (muzea, biblioteki, domy kultury, teatry, filharmonie, archiwa itp.), wartościowych zasobów kultury oraz zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł.
 2. Wyszukiwanie informacji o wydarzeniach kulturalnych (wystawy, koncerty, festiwale, spektakle).
 3. Korzystanie z wirtualnych galerii muzealnych.
 4. Prowadzenie rozmów przez internet (np. wideorozmowy, rozmowy grupowe).
 5. Uzyskiwanie pomocy online (czat, email, wideorozmowa) przy korzystaniu z usług firm turystycznych, telekomunikacyjnych, banków, urzędów itd.
 6. Dzielenie się własnymi tekstami, zdjęciami, muzyką, filmami w mediach społecznościowych (na Facebooku, YouTube, Twitterze, Instagramie i in.), tworzenie cyfrowych galerii zdjęć.
 7. Bezpieczne korzystanie z nich i zarządzanie tożsamością oraz własnym wizerunkiem w sieci.
 8. Nauka z wykorzystaniem cyfrowych zasobów kultury i archiwów oraz źródeł internetowych (np. Wikipedia, TED, Khan Academy, Baza Legalnych Źródeł, Ninateka, POLONA).
 9. Rozwijanie umiejętności wykorzystywania cyfrowych zasobów kultury w sieci (z uwzględnieniem zagadnień prawa autorskiego) np. do stworzenia drzewa genealogicznego, odtworzenia historii własnej rodziny, miejscowości.
 10. Oglądanie, słuchanie, pobieranie wersji cyfrowych filmów, muzyki, literatury, audycji radiowych, obrazów, prasy, gier, komiksów z legalnych źródeł kultury.
 11. Rezerwowanie biletów na imprezy kulturalne online.
 12. Nauka korzystania z e-booków (np. na czytnikach elektronicznych) i audio-booków.
 13. Nauka korzystania z możliwości tworzenia i edytowania własnych map z wykorzystaniem takich narzędzi, jak Google Maps, MyMaps, Open Maps.
 14. Korzystanie z banków zdjęć/klipów/dźwięków. Rodzaje licencji, warunki użytkowania.
 15. Prawa i obowiązki wynikające z regulaminów serwisów internetowych.
 16. Udostępnianie treści kultury w sieci. Odpowiedzialność prawna. Plagiat. Prawo cytatu. Reagowanie na naruszenie własnych praw autorskich.
 17. Zakup oprogramowania w sieci (kontrola legalności) – prawa i obowiązki wynikające z posiadanej licencji.
 18. Przykłady przydatnych aplikacji do wykorzystania. Świadome, krytyczne, odpowiedzialne i selektywne korzystanie z cyfrowych zasobów kultury.
 19. Założenie konta w ePUAP i profilu zaufanego oraz wykorzystanie profilu zaufanego.

Szkolenie trwa trzy dni po 4 godziny, w jednej grupie może uczestniczyć 12 osób, jedynym warunkiem uczestnictwa w bezpłatnym szkoleniu jest wiek powyżej 25 lat oraz zamieszkiwanie na terenie Świebodzic. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisz się już dziś!

Zgłoszenia można dokonać za pomocą wypełnionego formularza drogą elektroniczną na adres: joanna.szynalska@swiebodzice.pl, ilona.rubis@swiebodzice.pl lub telefonicznie 74 645 63 09.

 

Link do zapisów on-line:
http://www.bip.swiebodzice.pl/e-aktywni-zapisy/457

 

 

Logotypy unijne
Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Fundusze Europejskie e-aktywni Polska Cyfrowa

Nasza Gmina wraz z Partnerem Fundacja Wspierania Zrównoważonego Rozwoju realizuja projekt grantowy w ramach E-AKTYWNI MIESZKAŃCY WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO I LUBUSKIEGO Zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły 25 rok życia na bezpłatne szkolenia. W zależności od potrzeb mogą być one realizowane z następujących tematów: I RODZIC W INTERNECIE I MÓJ BIZNES W SIECI - MOJE FINANSE I TRANSAKCJE W SIECI - DZIAŁAM W SIECIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH I TWORZĘ WŁASNĄ STRONĘ INTERNETOWĄ (BLOG) I ROLNIK W SIECI - KULTURA W SIECI Dostęp do szkolen takżo w wersji e-learning je-aktywni Informacje dotyczące zapisów na szkolenia umieszczone zostały na stronie internetowej Urzędu Gminy oraz na stronie Naszego Partnera www.fwzr.pl/rezerwacje Masz pytania / watpliwości? Zadzwoń pod numer 733-885-505 lub napisz do Nas na adres rekrutacja @fwzr.pl Projekt wapolfinansowany z Europeiskiego Funduszu Razwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, O4 Priorytatowa 3.Cyfrowe kompetencje spoleczeratwa", Działanie ne 31 Dzialaria szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych". Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska Furopeki funduse Panwoju hegienanega Palaka Cyfro |e-aktywni                           

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1824

Powrót