Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie rodziców i małej Hortensji

Świebodzice dla Hortensji i innych chorych

Opublikowano: 02-08-2019
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Świebodzic oraz okolic do udziału w akcji dawcy szpiku kostnego, która odbędzie się w dniu 4 sierpnia 2019 r. (niedziela) godz. 10:00-16:00 w Miejskim Domu Kultury.

Akcja zorganizowana zostanie dla Pani Hortensji, młodej mamy czteroletniej córeczki oraz pozostałych osób chorych na białaczkę. Liczymy na to, że podczas akcji dopisze frekwencja, bardzo prosimy o udzielenie wsparcia. Organizatorami akcji są Miejski Dom Kultury oraz Fundacja DKMS.

 

Dziesięć pierwszych osób, które tego dnia zarejestrują się do bazy dawców otrzymają od miasta koszulki promujące z napisem I Love Świebodzice.


 

Świebodzice dla Hortensji i innych chorych To jest moja mama Hortensja i tata Paweł. Ja mam na imię Pola i mam 4 lata. Wszyscy mieszkamy w naszym ukochanym Wałbrzychu. Mama prowadzi sklep z ubraniami, moda to jej pasja. W wolnym czasie uwielbiamy grać w chińczyka, oglądać film „Kevin sam w domu", słuchać muzyki. Tak było do niedawna. Teraz mama jest chora. Dowiedziała się o tym, gdy poszła ze mną na badania. Bałam się pobrania krwi, więc mama powiedziała, że też sobie zrobi.po kilku godzinach były już wyniki i diagnoza - ostra białaczka szpikowa. To taka choroba, na którą jedyne lekarstwo może być w kimś innym, w tzw. „bliźniaku genetycznym". Chciałabym kogoś takiego znaleźć dla mojej mamy. Byłaby znowu zdrowa. Mama mówi, że wystarczy, aby ktoś zarejestrował się w bazie Fundacji DKMS, że odda trochę śliny do badania i już! To jest takie proste, a rejestracja trwa tylko 10 minut. Dla Was to tylko chwila, ale dla mojej mamy i innych chorych to może być całe życie. Proszę, zarejestrujcie się. REJESTRACJA ul. Wolności 13 Miejski Dom Kultury Świebodzice 10:00-16:00 4 sierpnia 2019 r. ITY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE! DZIEŃ ZOSTAŃ POTENCJALNYM DAWCĄ KRWIOTWÓRCZYCH KOMÓREK MACIERZYSTYCH DAWCY SZPIKU Fundacja DKMS

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 2248

Powrót