Akcja dawcy szpiku kostnego | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu jedna osoba wypełniająca zgłoszenie oraz kobieta uśmiechająca się do zdjęcia

Akcja dawcy szpiku kostnego

Opublikowano: 05-08-2019
W dniu 4 sierpnia w Miejskim Domu Kultury odbyła się akcja dawcy szpiku kostnego dla wałbrzyszanki Pani Hortensji oraz pozostałych osób chorych na białaczkę. Pani Hortensja jest młodą mamą czteroletniej córeczki, która podczas badań dowiedziała się o swym stanie zdrowia.

W momencie kiedy informacja o chorobie Pani Hortensji dotarła do Świebodzic z szybką pomocą ruszył Miejski Dom Kultury, który postanowił zorganizować akcję. Już od godzin przedpołudniowych do MDK przybyły chętne osoby do zarejestrowania się w bazie dawcy szpiku kostnego i tak systematycznie do godziny 16:00 trwała rejestracja.

W przeciągu sześciu godzin zarejestrowały się 24 osoby. W międzyczasie w różnych rejonach miasta chodzili wolontariusze, którzy zachęcali mieszkańców do włączenia się w akcję. W zbiórce uczestniczyli: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec, radny Rady Miejskiej Adam Tobiasz, dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzyna Woźniak, Mariusz Pochroń z Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych oraz wolontariusze.

Kierujemy serdecznie słowa podziękowania do mieszkańców Świebodzic, którzy okazali wielkie serca, tym samym zwiększając szanse na wyzdrowienie Pani Hortensji oraz pozostałych osób chorych na białaczkę. Państwa pomoc jest bezcenna.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1520

Powrót