Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu drzwi do biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach zwycięzcą konkursu PSE „WzMOCnij swoje otoczenie”

Opublikowano: 20-08-2019
Przedszkolaki i uczniowie w Świebodzicach wkrótce będą mogli uczyć się programowania za pomocą specjalnej maty edukacyjnej. Urządzenie trafi do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej, która zdobyła grant od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w ramach konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Projekt „Zakoduj swoją przyszłość” zostanie zrealizowany do końca 2019 roku.

Jego celem jest pobudzenie kreatywności i nauka logicznego myślenia. Zajęcia z  wykorzystaniem maty edukacyjnej „kodowanie na dywanie”, gier i innych pomocy dydaktycznych będą skierowane do dzieci przedszkolnych i  wczesnoszkolnych, a także osób dorosłych o szczególnych potrzebach edukacyjnych. W sobotnie popołudnia w zajęciach będą mogły uczestniczyć całe rodziny. Wszystkie informacje będą dostępne pod adresem www.biblioteka.swiebodzice.pl oraz na profilu „Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach” na Facebooku (facebook.com/mbp.swiebodzice/).

- W gminach, na terenie których realizujemy inwestycje, przeprowadziliśmy pierwszą edycję konkursu dobrosąsiedzkiego na grantowe projekty społeczne. Wspierając finansowo najlepsze inicjatywy chcemy poprawiać komfort życia lokalnych społeczności. Mamy nadzieję, że zwycięski projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach przyczyni się do organizacji nowatorskich i inspirujących zajęć dla przyszłych programistów - mówi Beata Jarosz-Dziekanowska, rzeczniczka prasowa PSE. – Zależy nam, aby być dobrym sąsiadem. W ramach Programu inwestycyjnego „Wyprowadzenie mocy z Elektrowni Turów wraz z poprawą warunków zasilania południowo-zachodniej Polski” budujemy na terenie Gminy Świebodzice linię przesyłową relacji Mikułowa-Świebodzice. Dzięki tej inwestycji istotnie zwiększy się niezawodność dostaw energii elektrycznej dla całego regionu – dodaje Beata Jarosz-Dziekanowska.

Trwający od lutego konkurs PSE „WzMOCnij swoje otoczenie” miał na celu wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu.

Strona internetowa Partnera: http://raport.pse.pl/pl/

 

Logo PSE WZMOCNIJ SWOJE OTOCZENIE

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1474

Powrót