Wizyta delegacji w Hrušovie | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zajęciu delegacja z flagą Świebodzic

Wizyta delegacji w Hrušovie

Opublikowano: 21-08-2019
W dniach 16-17 sierpnia burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal, dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzyna Woźniak oraz Ilona Szczygielska, z-ca kierownika wydziału PS reprezentowali Gminę Świebodzice w Obec Hrušov - mieście partnerskim na Słowacji.

Wizyta odbyła się na zaproszenie Starosty Obec Hrušov Pawła Bendika, w związku z organizacją pięknej, folkowej, międzynarodowej imprezy pn. Hotnianska Parada. W wydarzeniu tym wzięło udział kilkanaście tysięcy osób z Chorwacji, Słowacji, Węgier, Serbii oraz Polski, gdzie prezentowane były walory tych krajów.

Tegoroczna impreza miała wyjątkowy wymiar, udział w niej wziął Peter Gajdoš - minister obrony narodowej Słowacji. W spotkaniu z ministrem uczestniczył burmistrz naszego miasta Paweł Ozga.
Miasto Hrušov przez dwa dni wypełnione było kramami, regionalnymi wyrobami, a przede wszystkim zespołami, artystami, które prezentowały swoje talenty w kameralnym amfiteatrze. Ważnym punktem programu w Hrušovie było przyjazne spotkanie burmistrza miasta oraz przewodniczącego Rady Miejskiej z władzami Hrušova, w trakcie którego omawiane były dalsze plany współpracy miast partnerskich.

Symbolicznym momentem było złożenie przez burmistrza miasta Pawła Ozgę oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Zdzisława Pantala wpisu do pamiątkowej księgi. Przedstawiciele uczestniczący w wizycie przywieźli ze sobą serdeczne pozdrowienia dla Świebodziczan od mieszkańców Hrušova,
Przypominamy, że nasi partnerzy uczestniczyli w jubileuszu obchodów 740-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu, tj, w Dniach Świebodzic, 8-9 czerwca.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1537

Powrót