III letni Festyn Parafialny u Mikołaja | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Baner Letni festyn u Mikołaja, na banerze zdjęcie szczęśliwej wielopokoleniowej rodziny.

III letni Festyn Parafialny u Mikołaja

Opublikowano: 09-09-2019
III Letni Festyn Parafialny u Mikołaja zaplanowany na dzień 7 września w Parku Miejskim ze względu na niesprzyjającą pogodę został odwołany, a następnie przeniesiony na dzień 8 września.

Wydarzenie odbyło się tym razem w godz. 8:30-17:00 na placu plebanijnym przy kościele pw. św. Mikołaja. Gospodarzem wydarzenia był Dziekan Dekanatu Świebodzickiego ks. Proboszcz parafii pw. św. Mikołaja Józef Siemasz, a prowadzącym festyn ks. Piotr Ochoński.

Co prawda nieduży obszar przy kościele oraz zmiana terminu nie pozwoliły na zrealizowanie wszystkich zaplanowanych atrakcji, m.in. występów artystycznych, ale pomimo tego wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Głównym punktem programu była loteria z atrakcyjnymi nagrodami, wśród nich m.in. upominek przekazany przez burmistrza miasta Świebodzice Pawła Ozgę.

Dodatkową atrakcją podczas festynu był wybór „Dziecka św. Mikołaja”. Polegał on na wylosowaniu osoby, która wzięła udział w loterii fantowej. Ten punkt programu odbył się w ramach realizowanego grantu, pozyskanego przez grupę nieformalną działającą przy parafii. Dotacja została przyznana z Fundacji Inicjatyw Społecznie Odpowiedzialnych. Dzieckiem św. Mikołaja została sympatyczna dziewczynka o imieniu Martynka.

Podczas festynu można było skosztować pyszne pierogi przygotowane przez parafianki, posiłki z grilla, ciasta oraz napić się kawy i herbaty.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1845

Powrót