Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Kolejny ciekawy weekend w Świebodzicach nadchodzi

Opublikowano: 12-09-2019
Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki i rodzinnego wypoczynku do spędzenia weekendu w Świebodzicach. W sobotę (14 września) o godzinie 13:00 w Miejskim Domu Kultury, przy ul. Wolności 13 rozpocznie się wernisaż wystawy "Emil Krebs u progu geniuszu".

Wydarzenie poświęcone będzie jednemu z najsłynniejszych poliglotów wszech czasów. Pochodzący ze Świebodzic Emil Krebs według oficjalnych źródeł władał biegle, aż 68 językami. O utalentowanym świebodziczanie opowie jego krewny Eckhard Hoffman, stryjeczny wnuk i autor książki "Emil Krebs śląski poliglota" oraz tłumacz tej publikacji Sobiesław Nowotny. Po wernisażu o godzinie 15:30 zapraszamy uczestników na spacer historyczny "Śladami Emila Krebsa".

Niedziela upłynie w mieście pod znakiem historii i rodzinnego wypoczynku.
W imieniu Miejskiego Domu Kultury serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny, upamiętniający 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Od godziny 14:00 w ogrodzie MDK, przy ul. Wolności 13 na uczestników czekać będą liczne atrakcje, m.in. rekonstrukcja historyczna, quiz "Świebodzice z dawnych lat", a na najmłodszych zajęcia ruchowe, bańki mydlane i strefa rysunku. Klimatyczny koncert "Na wojenną nutę" w wykonaniu Przemysława Majewskiego, będzie doskonałym dopełnieniem rodzinnego popołudnia.

 

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 947

Powrót