Konsultacje społeczne z mieszkańcami | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie przestawia prezentację i tłum ludzi który siedzą tyłem do fotografującego

Konsultacje społeczne z mieszkańcami

Opublikowano: 16-09-2019
W dniach 9 i 13 września w Szkole Podstawowej nr 4 na Pełcznicy oraz w Miejskim Domu Kultury odbyły się konsultacje społeczne z mieszkańcami dotyczące projektu Strategii Rozwoju Miasta Świebodzice na lata 2021-2027.

W spotkaniach uczestniczyli m.in.: burmistrz miasta Paweł Ozga, sekretarz miasta Sabina Cebula, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Janusz Kościukiewicz, radni, prezesi spółek miejskich, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, kierownicy wydziałów UM.

Świebodziczanie pozytywnie przyjęli projekt Strategii. Główne sugestie zgłaszane przez obecne na spotkaniach osoby, dotyczyły m.in. oferty dla rodzin z dziećmi, gamy usług lekarskich, terenów zielonych, likwidacji barier architektonicznych oraz zwiększenia płynności jazdy w centrum miasta.

Pojawiły się również głosy, dotyczące podjęcia działań, zmierzających do zwiększania świadomości mieszkańców w kwestii ekologii, czy udzielania pomocy przedmedycznej. Spotkania prowadził dr Jerzy Tutaj, współautor Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2020. Wszystkie osoby, które chcą zabrać głos w dyskusji nad projektem, zachęcamy serdecznie do udziału w ostatnich konsultacjach, które zaplanowano na najbliższy piątek (20 września) na godzinę 17:00 w Miejskim Domu Kultury przy ulicy Wolności 13. Dziękujemy serdecznie wszystkim mieszkańcom, którzy uczestniczyli w konsultacjach społecznych.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1352

Powrót