Światowy Dzień Sybiraka | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu grupka dzieci  i dorośli

Światowy Dzień Sybiraka

Opublikowano: 17-09-2019
W dniu 17 września obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka, z tej okazji w Świebodzicach została uczczona pamięć Polaków, którzy w wyniku sowieckiej napaści na nasz kraj zostali zesłani na Syberię.

Punktualnie o godz. 10:00 burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec, przewodniczący Związku Sybiraków Tadeusz Fedorowicz, członek zarządu Jadwiga Pichurska, Sybiracy, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Elwira Kirklo-Rusek, nauczyciele i dzieci wspólnie odśpiewali hymn Polski, złożyli kwiaty i zapalili znicze wspominając osoby zesłane na Syberię.

Burmistrz miasta Paweł Ozga w swym przemówieniu prosił o to, aby pielęgnować pamięć o Polakach zesłanych na Syberię, a w szczególności tych, którzy zamieszkują nasze miasto.
Ponadto Pan Burmistrz przekazał serdeczne pozdrowienia dla Sybiraków oraz podziękował uczniom i gronu pedagogicznemu za upamiętnienie tego dnia.

W związku z niską temperaturą i troską o zdrowie dzieci biorących udział w uroczystości dalszy ciąg programu przebiegał w holu Szkoły Podstawowej nr 1.

W tym wyjątkowym dniu głos zabrał także przewodniczący Związku Sybiraków Tadeusz Fedorowicz oraz Jadwiga Pichurska, którzy ze wzruszeniem wspominali zesłanie Polaków na Syberię.

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 2131

Powrót