Świebodzice na rowerach | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu Rowerzyści trzymający flagę Świebodzic

Świebodzice na rowerach

Opublikowano: 23-09-2019
W dniu 20 września w Rynku odbył się Happening Rowerowy, który został zorganizowany w ramach przystąpienia Gminy Świebodzice do kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

W evencie promującym jazdę na rowerze oraz transport zbiorowy wzięli udział: burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, zastępca burmistrza miasta Mariusz Szafraniec, prezes ZGK Świebodzice Spółka z o.o. Grzegorz Cabanek, prezes OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Mariusz Gawlik , kierownik wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Zofia Choińska, dyrektorzy szkół i przedszkoli, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Małgorzata Grudzińska, komendant Straży Miejskiej Łukasz Gil, kierownik wydziału Rolnictwa i Gospodarki Nieruchomościami Sławomir Sprawka, pracownicy wydziału Infrastruktury Technicznej, prezes Stowarzyszenia Sportowo-Rekreacyjnego Junior Wałbrzych Ryszard Szram, pasjonaci kolarstwa Władysław i Marcin Góra, a także Leszek Gucwa. Na Happeningu nie mogło zabraknąć przedszkolaków oraz uczniów, którzy przybyli na świebodzicki Rynek rowerami , wiele z nich dumnie i z uśmiechem prezentowało piękne plakaty promujące kampanię.

Wszystkich uczestników Happeningu Rowerowego serdecznie powitał burmistrz miasta Paweł Ozga zachęcając uczestników do jazdy na rowerze, jako ekologicznego środka transportu. Zaraz po tym odbył się w asyście policji, straży miejskiej uroczysty przejazd rowerzystów ulicami miasta. Na czele przejazdu jechał wyposażony we flagę burmistrz miasta Paweł Ozga. Wszyscy uczestnicy dojechali szczęśliwie do Rynku, aby zaraz po tym wziąć udział w wesołej rozgrzewce poprowadzonej przez Panią Justynę, instruktorkę fitness z OSiR Świebodzice Spóła z o.o. Kolejnym punktem programu był pokaz Taekwondo Taipan, który przebiegał pod czujnym okiem trenera Jarosława Włochala. Burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga serdecznie podziękował zawodnikom klubu Taipan za uczestnictwo w imprezie, a także za wspaniale sukcesy sportowe na mistrzostwach w Brazylii, doskonałą promocję naszego miasta. Jak na rowerową imprezę przystało odbyły się konkursy rowerowe prowadzone przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3, a także przez Zbyszka i Paulinę, którzy zaszczepiali w uczestnikach imprezy pasję do kolarstwa i triatlonu. W bardzo ciekawy sposób komendant Straży Miejskiej Łukasz Gil
i Monika Falkiewicz- ekolożka przeprowadzili prelekcję na temat bezpiecznego poruszania się na drodze oraz działań zmierzających do poprawy jakości życia. Wszyscy uczestnicy, którzy aktywnie wzięli udział w tym punkcie programu otrzymali gadżety rowerowe oraz materiały promujące miasto.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Happeningu i bardzo dobrą zabawę, a także służbom: Policji i Straży Miejskiej za profesjonalne zabezpieczenie imprezy oraz za znakowanie rowerów zabezpieczające przed kradzieżą.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 2009

Powrót