Piąte spotkanie z mieszkańcami w ramach konsultacji społecznych | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie przestawia przemówienie mężczyzny przy prezentacji

Piąte spotkanie z mieszkańcami w ramach konsultacji społecznych

Opublikowano: 23-09-2019
W dniu 20 września w Miejskim Domu Kultury odbyło się ostatnie z pięciu spotkań z mieszkańcami w ramach konsultacji społecznych w sprawie projektu Strategii Rozwoju Miasta Świebodzice na lata 2021-2027.

W konsultacjach udział wzięli: burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, sekretarz miasta Sabina Cebula, radny Rady Miejskiej Sebastian Biały; przedstawiciel Stowarzyszenia Obywatelskie Świebodzice, kierownicy wydziałów UM, dyrektor MZN Paweł Kaczmarek, dr Jerzy Tutaj, przewodnicząca Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego Jadwiga Pichurska, dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej Marek Leśnicki, prezes Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach Grzegorz Glegoła, dyrektor Niepublicznego Językowego Klubu Calineczka Paweł Olejnik, świebodziccy przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, mieszkańcy.

Na wstępie spotkania burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga serdecznie podziękował przybyłym na konsultacje uczestnikom za ich udział. Następnie dr Jerzy Tutaj zreferował projekt Strategii i zaprosił do rozmów, zgłaszania propozycji oraz sugestii.

W trakcie spotkania uczestnicy poruszyli wiele bardzo ciekawych kwestii mających związek z naszym miastem. Rozmowy dotyczyły m.in.: turystyki, rozwoju Gminnego Lądowiska, na które Gmina posiada promesę, projekt budowy i pozwolenie na budowę Lotniska, co jest bardzo dużą szansą na wypromowanie miasta w regionie. Ważnym tematem podjętym na konsultacjach był także rozwój szkolnictwa średniego w Świebodzicach, które jest drogowskazem do zatrzymania odpływu młodzieży z naszego miasta, a także pomysłem na zachęcenie do edukacji w Świebodzicach młodzieży z ościennych miast i gmin. Podczas konsultacji obecny na spotkaniu prezes Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach Grzegorz Glegoła podkreślił, że rozwój Gminnego Lądowiska wpisuje się w każdy cel Strategii Świebodzic, to doskonała szansa dla naszego miasta. Wiele kwestii mających związek z naszym miastem poruszył także Sebastian Biały radny Rady Miejskiej, dotyczyły one właśnie m.in. Gminnego Lotniska oraz rozwoju potencjału turystycznego naszego miasta.

Głos w spotkaniu zabrała także Jadwiga Pichurska, która zaznaczyła, że rozmowy na temat przyszłości Świebodzic i konsultowanie decyzji z mieszkańcami jest bardzo ważne. jednocześnie podziękowała za to, że mogła wziąć udział w spotkaniach.

Na zakończenie konsultacji sekretarz miasta Sabina Cebula serdecznie podziękowała wszystkim osobom za zaangażowanie w życie miasta, jego rozwój, podkreślając, że Miasto Świebodzice jest bardzo otwarte na dialog z mieszkańcami, jest to dla władz miasta priorytetem. Wszystkie propozycje podczas spotkań były dokładnie notowane i będą przeanalizowane.

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1337

Powrót