Konsultacje projektu Strategii Rozwoju Miasta z radnymi Rady Miejskiej | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Konsultacje projektu Strategii Rozwoju Miasta z radnymi Rady Miejskiej

Opublikowano: 25-09-2019
W dniu 23 września w Ratuszu Miejskim odbyły się konsultacje projektu Strategii Rozwoju Miasta Świebodzice na lata 2021-2027. Projekt tego dokumentu był konsultowany z radnymi Rady Miejskiej w Świebodzicach.

W spotkaniu uczestniczyli: zastępca burmistrza miasta Świebodzice Mariusz Szafraniec, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal, radni Rady Miejskiej: Adam Tobiasz, Krystian Wołoszyn i Jacek Żygłowicz, ponadto dr Jerzy Tutaj, kierownik wydziału Promocji, Pozyskiwania Środków Finansowych i Strategii Grażyna Sikorska oraz pracownicy wydziału PS.

W trakcie spotkania dr Jerzy Tutaj zreferował projekt Strategii, której tworzenie opierało się na sześciu celach priorytetowych, aby było to miasto, które spełnia oczekiwania mieszkańców, a jednocześnie jest atrakcyjne dla gości i przyjazne dla przedsiębiorców. Są to: wizerunek, promocja, komunikacja i współpraca; przedsiębiorczość i cyfryzacja; infrastruktura inwestycji i ochrona środowiska; rewitalizacja i mieszkalnictwo; edukacja, ochrona zdrowia i bezpieczeństwo; kultura, sport, rekreacja i turystyka.

Prowadzący spotkanie podkreślił, że niezwykle ważny przy tworzeniu Strategii jest głos mieszkańców, którzy w Świebodzicach byli bardzo aktywni, chętnie i licznie uczestniczyli w cyklu pięciu spotkań.
Uprzejmie informujemy, że otwarte spotkania z mieszkańcami dobiegły końca, ale nadal, to jest do dnia 4 października można zgłaszać sugestie drogą elektroniczną na adres e-mail: grazyna.sikorska@swiebodzice.pl lub pisemnie w biurze podawczym Urzędu Miejskiego w Świebodzicach przy ul. Żeromskiego 27, w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 7:30-15:30, we wtorki, godz. 7:30-16:00 oraz w piątki, godz. 7:30-15:00.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 864

Powrót